Na luzieZwiedź muzeum hokeja

2020/07/29by Mateusz Gotz

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie wraz z Hokejowym Muzeum w Woking zapraszają na historyczną wycieczkę do świata hokeja, która rozpocznie się już w czwartek, 30 lipca i w formie internetowej potrwa 90 minut. Warto skorzystać z okazji!

 

Prezentacja Hokejowego Muzeum w Woking, będącego jedynym muzeum hokeja na trawie na świecie, potrwa około 90 minut i rozpocznie się o godzinie 19:30. Rejestracja na wirtualny spacer odbywa się tutaj. Co zobaczycie podczas spaceru?

Przez muzeum poprowadzi Was były bramkarz reprezentacji Wielkiej Brytanii – Simon Mason, który przeprowadzi rozmowę z Mikem Smithem – jednym z pomysłodawców Muzeum. Muzeum wciąż wzbogaca swoją kolekcję eksponatów, które wraz z odpowiednim komentarzem będzie można podziwiać podczas półtoragodzinnego spaceru, prowadzonego w formie Webinara. Hokejowe dziedzictwo, które muzeum zbiera dla przyszłych pokoleń, już dziś osiągnęło imponująca skalę, dlatego warto zobaczyć jego zasoby, co dzięki inicjatywie FIH będzie mogło odbyć się za pomocą Internetu.

Warto odwiedzić także stronę Muzeum, które w swojej kolekcji, oferuje do przeglądania znaczki, tablice, informacje historyczne, książki, proporczyki, materiały filmowe, programy meczowe, bazy wyników i praktycznie wszystko, co powiązane jest z hokejem na trawie. Stronę muzeum znajdziecie tutaj.

fot: FIH

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone