Hokej na ŚwiecieWywiadyZłote marzenie Argentynek

2020/07/31by Mateusz Gotz

 

Kobieca reprezentacja Argentyny, pomimo końca kariery Luciany Aymar wciąż liczy się w światowym hokeju. Dwie czołowe napastniczki zespołu z Ameryki Południowej – Delfina Moreno i Carla Rebecchi myślą jedynie o złotym medalu, podczas przyszłorocznych IO w Tokio.

Wspomniane we wstępie czołowe hokeistki argentyńskiej reprezentacji to najbardziej doświadczone zawodniczki tej drużyny. Łącznie na swoim koncie mają ponad 600 występów. Delfina Moreno występowała w kadrze Las Leonas 294 razy, dwukrotnie biorąc udział w Igrzyskach Olimpiskich. Carla Rebecchi ma na swoim koncie aż 317 meczów i trzykrotny udział w Igrzyskach.

Oficjalna strona FIH przeprowadziła krótką rozmowę z obiema hokeistkami.

– Jakie są Twoje najlepsze olimpijskie wspomnienia?

CR: – To na pewno Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2008 roku i ceremonia otwarcia. To był bardzo emocjonalny moment. Wówczas myślałam o wszystkim, co zrobiłam, aby wziąć udział w tym turnieju. To było moje marzenie od bardzo wczesnych lat. Pamiętam, że nawet płakałam.

– Co czułaś słuchając hymnu narodowego podczas Igrzysk Olimpijskich?

– CR: – Pierwszy mecz grałyśmy ze Stanami Zjednoczonymi. Było mnóstwo emocji. Mieszanka nerwowości, ekscytacji i podniecenia. Wspaniałe wspomnienie.

– Jak Argentyna przygotowuje się do IO w Tokio?

DM – Myślę, że przygotowania przebiegają dobrze. Sporo trenujemy. Wiadomo, że sytuacja epidemiczna jest wyjątkowa i przez pewien czas nie trenowałyśmy. Teraz wszystko wraca do normy i czekamy na IO w Tokio.

– Co musi się stać, aby Argentyna sięgnęła po wymarzony złoty medal IO?

– Musi zgrać się kilka czynników. Wspólna praca i przygotowania, jak również pozytywne nastawienie i radość z ciężkich treningów. Musimy cieszyć się tą podróżą, że tak to ujmę. Jeśli będziemy zgranym zespołem, z dobrymi przygotowaniami, wówczas będzie szansa na złoto, w co mocno wierzę.

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone