Rozgrywki seniorek i seniorówWygrane faworytów w lidze seniorów

2020/10/12by Mateusz Gotz

 

Za nami kolejne mecze rozgrywek seniorów. W pierwszej i drugiej lidze nie było większych niespodzianek. Zwyciężali faworyci. Grunwald Poznań i Pomorzanin Toruń umocniły się na dwóch pierwszych miejscach w tabeli.

Najciekawiej zapowiadała się konfrontacja Akademików z Pomorzaninem. Jak podkreślał w wywiadzie dla Prohokeja Krystian Makowski, to właśnie AZS AWF Poznań jest zespołem, który jest w stanie włączyć się w rywalizację Grunwaldu i Pomorzanina. Tak się nie stało. Toruńska drużyna potwierdziła dobrą dyspozycję. Trzy gole Wojciecha Rutkowskiego i gra na zero z tyłu dało toruńskiej drużynie wygraną.

Derby dwóch drużyn z końca tabeli okazały się bardziej radosne dla faworytów. Gąsawa zwyciężyła 3:0, sukces zapewniając sobie po zmianie stron. Dwa gole Marcina Strykowskiego i trafienie Dominika Kotulskiego zapewniły sukces Gąsawy.

Ciekawy mecz obejrzeli kibice, którzy zdecydowali się oglądać mecz Startu z Politechniką. Szymon Cyprych, Maciej Wejerowski i Marcel Konieczny dali swojej drużynie 3 punkty i trzecie miejsce w tabeli rozgrywek.

W derbach Poznania bez niespodzianek. W deszczowym meczu Grunwald Poznań pokonał 6:2 Wartę Poznań, a hat tricka zanotował Artur Mikuła. Zieloni postawili jednak dość wysoko zawieszoną poprzeczkę, nie pozwalając liderom rozgrywek na łatwe zwycięstwo.

Po pięciu kolejkach spotkań Wojskowi liderują zmaganiom, mając na swoim koncie komplet zwycięstw. Za nimi Pomorzanin Toruń, który – choć najważniejsza jest strata punktowe – legitymuje się najlepszym bilansem bramkowym, który wynosi aż +29.

Superliga:

AZS AWF Poznań – Pomorzanin Toruń 0:4 (0:2)

LKS Gąsawa – LKS Rogowo 3:0 (0:0)

Start Gniezno –Politechnika Poznańska 3:1 (0:0)

Warta Poznań –Grunwald Poznań 2:6 (0:1)

Na zapleczu bez niespodzianek

W I lidze wygrywali faworyci. W meczu na szczycie po karnych zagrywkach MKS Środa Wielkopolska pokonała Lipno Stęszew. Pewne punkty dla Stelli Gniezno i Siemianowiczanki. Po tej kolejce sytuacja w i tak wyrównanej tabeli zrobiła się jeszcze bardziej ciekawa gdyż po 11 punktów mają zespoły Stelli, MKS i Lipna Stęszew. Swoje ambicje do awansu ma także Siemianowiczanka.

I liga:

KS Polonia SkierniewiceStella Gniezno 2:5 (0:1)

HKS Siemianowiczanka –Ósemka TG 7:2 (3:0)

MKS Środa Wlkp. – Lipno Stęszew 3:3 (1:2), karne zagrywki 3:2

 

fot: Paweł Siczyński

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone