W Pucharze Polski już prawie wszystko stało się jasne. Poza najważniejszym. Wciąż nie wiemy kto sięgnie po trofeum. Wiemy za to, że zestawienie drużyn jest bardzo niespodziewane. Kto obstawiałby bowiem finał pomiędzy zespołami LKS Gąsawa i AZS AWF Poznań? Zapewne niewiele osób. Obie jedenastki wykonały gigantyczną pracę, aby powalczyć o Puchar, a poza satysfakcją z decydującego etapu walki o ogólnopolskie trofeum, nagrodą będzie transmisja ich meczu na całą Polskę i szansa na pozyskanie sponsorów. To bardzo istotny dzień dla polskiego hokeja. Nie tylko dla finalistów.

W niedzielę 5 lipca 2020 roku o godzinie 15:10, po raz pierwszy od bardzo dawna, polski hokej zagości na antenie ogólnopolskiej telewizji. Kibice sportu nie zobaczą jednak na boisku ani Grunwaldu Poznań, ani Pomorzanina Toruń, a zespół z Pałuk, który odniósł historyczny sukces, pokonując w półfinale najmocniejszą polską drużynę ostatnich lat i Akademików, którzy po prostu zrobili swoje i w drodze do finału pokonali niżej notowanych od siebie rywali. Ciężko dziś wskazać faworyta, ale kibice powinni obejrzeć niezłe i wyrównane spotkanie, co tylko sprzyja telewizyjnej transmisji.

Organizacja Pucharu Polski okazała się dobrym pomysłem. Ciekawe mecze, niezły wydźwięk promocyjny i niespodzianki, czyli to co sport lubi chyba najbardziej. To także ogromna szansa dla polskiego hokeja, o czym wspominaliśmy tutaj. Im więcej osób usiądzie przed telewizorami, tym większa szansa, że hokej zagości na antenie TVP Sport na dłużej. Dlatego też potrzebna jest duża mobilizacja środowiska. Kto nie pójdzie na stadion, ten niech usiądzie przed telewizorem. Akcję Facebookową zapraszania ludzi do oglądania meczu LKS Gąsawa – AZS AWF Poznań, zapoczątkował Polski Związek Hokeja na Trawie, prosząc nas o włączenie się w nią, co z chęcią czynimy.

Zachęcamy Was do udział w wydarzeniu, oglądaniu meczu na szklanym ekranie, a wówczas jest szansa na to, że głos Piotra Sobczyńskiego, komentującego mecz hokeja na trawie, usłyszymy szybciej niż ostatnio, kiedy robił to w Sydney 20 lat temu.

Link do wydarzenia znajdziecie tutaj – udostępniajcie je dalej!

Fot: Wojciech Nowakowski

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone