Na luzieWspomnienie z Reading

2020/05/06by Mateusz Gotz

Jednym z większych sukcesów polskiego hokeja klubowego było trzecie miejsce w Klubowym Pucharze Europy w Reading, wywalczone przez zespół Grunwaldu Poznań w 1997 roku.

 

Zawodnicy „Wojskowych” trenowani wówczas przez Jerzego Jóskowiaka, nie uchodzili za faworytów turnieju, jednak w Reading pokazali charakter, sięgając po brązowy medal. – Ostatnio mieliśmy okazję do wspomnień tego momentu. Zrobiliśmy wideo konferencję z uczestnikami tego turnieju. Był mieszkający w Australii Alek Korcz, Marcin Nyckowiak, który jest w Austrii, Paweł Jakubiak mieszkający w Belgii, bracia Choczaj w kraju i Marcin Pobuta oraz ja, obaj mieszkający w Niemczech. Było bardzo wesoło. Mogliśmy powspominać stare czasy, także te z Reading – podkreśla Tomasz Spałek w rozmowie z Prohokejem.

W meczach grupowych Grunwaldowi Poznań poszło wówczas fantastycznie. Wojskowi odnieśli komplet zwycięstw pokonując 4:3 AHBC Amsterdam, 2:1 gospodarzy z Reading i 3:1 francuski Stade Francais.

Rozpiska wyników grupowych z Reading

 

Ostatecznie drużyna zajęła trzecie miejsce w turnieju, w którym zwyciężył zespół GTHC Mönchengladbach, pokonując w finale Reading. Grunwald w meczu o brązowy medal pokonał 4:1 rywali z Barcelony. Co było kluczem do tego niemałego sukcesu? – Moim zdaniem głód zwycięstwa, młodość i chęć pokazania, że z naszym zespołem trzeba się liczyć. Po wygranej z Holendrami 4:3 zaczęto nas traktować poważnie, a ten wynik dodał nam skrzydeł na dalsze mecze – wspomina Tomasz Spałek.

W zespole Grunwaldu, który odniósł sukces w Reading występowali:

Bramkarze: Marcin Pobuta i Wojciech Głogowski
Zawodnicy z pola: Tomasz i Slawomir Choczaj, Tomasz Dutkiewicz, Pawel Królczyk, Maciej Jułga, Eugeniusz Gaczkowski, Robert Sandułow, Marcin Nyćkowiak, Aleksander Korcz, Tomasz Spałek, Robert Grzeszczak, Paweł Jakubiak, Maciej Janicki

Trenerem drużyny był Jerzy Jóskowiak

Mateusz Gotz

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone