Rozgrywki seniorek i seniorówWkrótce powrót na boiska

Polski Związek Hokeja na Trawie ogłosił, że niedługo powrócą krajowe rozgrywki. Dokończone zostaną zmagania o mistrzostwo Polski, a także odbędzie się Puchar Polski.

Zgodnie z założeniami „wariantu I”, którego realizację umożliwił kolejny etap „odmrażania” sportu, w finale Superligi WKS Grunwald Poznań zagra z KS Pomorzaninem Toruń, natomiast o brązowy medal powalczą AZS AWF Poznań i LKS Gąsawa. Oba mecze odbędą się w stolicy Wielkopolski.

Kibiców żeńskiego hokeja czekają dodatkowe emocje – do rozegrania pozostały bowiem zaległe mecze rundy jesiennej. Po nich poznamy końcową tabelę, na podstawie której wyłonione zostaną finałowe pary.

Finały rozgrywek juniorów i juniorek rozegrane zostaną systemem play-off, a kolejność męskiej I ligi zostanie ustalona na podstawie rundy jesiennej.

W środę poznamy również format Pucharu Polski. W poniedziałek PZHT ogłosiło, że w rozgrywkach weźmie udział 12 drużyn – wszystkie z Superligi oprócz LKS-u Rogowo, a także pierwszoligowe KS Stella Gniezno, HKS Siemianowiczanka, MKS Środa Wielkopolska, KS Polonia Skierniewice i UKHT Ósemka Tarnowskie Góry. Losowanie odbędzie się w siedzibie PZHT 10 czerwca.

Wszystkie mecze mają odbyć się pomiędzy 20 czerwca a 5 lipca, przy czym spotkania Pucharu Polski zaplanowane są na weekendy. Na razie nie przekazano informacji, jakie będą wymagania sanitarno-epidemiologiczne dotyczące powrotu laskarzy i laskarek na boiska, w tym czy obowiązkowe będą testy na obecność COVID-19.

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone