Hokej na ŚwiecieRozgrywki reprezentacyjneWalijki pokonane, Turczynki minimalnie lepsze

Wygraną z Walijkami polskie laskarki rozpoczęły udział w Halowych Mistrzostwach Europy dywizji II. Drugi mecz w chorwackiej Sveti Ivan Zelinie Biało-Czerwone przegrały z Turczynkami jedną bramką.

Już w trzeciej minucie meczu otwarcia turnieju Monika Polewczak wykorzystała krótki róg, dając Polkom prowadzenie. Na półmetku spotkania podopieczne Macieja Wrzesińskiego prowadziły już 4:0, a na listę strzelczyń wpisały się Paula Sławińska, Amelia Katerla i Natasza Suszyńska. W ostatniej kwarcie drugiego gola dołożyła Sławińska, a wynik meczu z Walijkami na 6:0 ustaliła Magdalena Zagajska.

Również w spotkaniu z Turczynkami to Biało-Czerwone pierwsze strzeliły bramkę – jej autorką była Katerla. Jeszcze w pierwszej kwarcie jednak na prowadzenie wyszły rywalki po golach Fatmy Songül Gületkin i Perihan Küçükkoç. Ta ostatnia podwyższyła również prowadzenie Turczynek na 3:1 w 33. minucie, a w 36. Gületkin drugi raz wpisała się na listę strzelczyń. Późniejsze gole Moniki Polewczak i Pauli Sławińskiej jedynie zmniejszyły rozmiary porażki do wyniku 3:4.

Po pierwszym dniu zmagań w Sveti Ivan Zelinie Polki zajmują trzecie miejsce w tabeli z trzema punktami na koncie. Wyprzedzają je jedynie Rosjanki i Szkotki, które wygrały oba swoje piątkowe mecze.

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

[adrotate banner="3"]
[adrotate banner=”3″]

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.