Rozgrywki reprezentacyjneRozgrywki seniorek i seniorówWywiadyWaldemar Rataj: obecną kadrę M-18 znam bardzo dobrze

2020/10/27by Mateusz Gotz

Środowisko hokejowe obiegła informacja, że funkcję trenera kadry M-18 objął Waldemar Rataj. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z trenerem i zawodnikiem Warty Poznań.

– Objąłeś funkcję trenera kadry do lat 18. Co stawiasz sobie za główny cel podczas swojej przygody z kadrą?

– Tak mogę w końcu po dłuższym oczekiwaniu powiedzieć, że zostałem wybrany selekcjonerem kadry mężczyzn do lat 18. Głównym celem jest rozwój  zawodników wszechstronnie. Po zakończeniu etapu kadry M-18 każdy z zawodników powinien być gotowy do gry na najwyższy poziomie. Ponadto udział w przyszłorocznych ME, które odbędą się w Wiedniu. Będziemy walczyć o powrót do grupy A wśród takich zespołów jak Austria, Francja, Włochy czy Czechy.

– Masz już pomysł na wyszukiwanie zawodników, którzy mogą zagrać w kadrze? Udział w wielu projektach młodzieżowych i doświadczenia z pracy w PZHT chyba pomagają w znajomości hokejowych regionów?

– Nie ukrywam, że obecną kadrę M-18 bardzo dobrze znam. Odbyłem z nimi kilka konsultacji szkoleniowych jako trener współpracujący i jestem przekonany, że grupa jest bardzo wymagająca, perspektywiczna i ambitna. Wybór 18 zawodników, którzy będą reprezentować Polskę na ME będzie na pewno dużym bólem głowy.

– Wiele wskazuje na to, że najbliższe tygodnie, jeśli nie miesiące będą znów dla sportu utrudnione. Masz jakiś plan na podtrzymanie formy wśród młodych zawodników?

– Niestety pandemia daje się we znaki ale wierzę w to, że sport nie zostanie do końca zamrożony i będziemy mogli realizować założone cele podczas konsultacji szkoleniowych. Wiemy wszyscy dobrze, że sport tylko może poprawić zdrowie fizyczne jak i psychiczne. W przypadku całkowitego zamknięcia, zawodnicy będą realizować plany indywidualnie w zależności od obostrzeń epidemiologicznych.

– Zmieńmy temat na rozgrywki ligowe. Pokusisz się o Twoje podsumowanie rundy jesiennej rozgrywek Superligi?

– W naszym wykonaniu niestety nie jest to co chcieliśmy osiągnąć. Gramy coraz lepiej natomiast mamy problem z wykończeniem akcji. Mamy jeszcze dwa ważne mecze, w których musimy zdobyć kilka punktów jeśli chcemy osiągnąć top 4. Widać, że walka o czwórkę będzie zacięta do samego końca.

– Kto zostanie Mistrzem Polski, a kto awansuje do Superligi?

– Pretendentem do MP oczywiście jest WKS Grunwald natomiast ja uważam, że dopóki piłka jest w grze to wszystko się może wydarzyć. Liczę na jakąś niespodziankę z udziałem Warty Poznań. W I lidze bardzo ciekawie natomiast myślę, że KS Stella zrobi swoje.

fot: Wojciech Nowakowski

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone