Rozgrywki reprezentacyjneZ życia związkuWaldemar Rataj nowy trenerem kadry juniorów

Polski Związek Hokeja na Trawie ogłosił nazwisko nowego selekcjonera męskiej kadry do lat 18. Został nim Waldemar Rataj.

Waldemar Rataj w kadrze juniorów zadebiutuje w roli szkoleniowca prowadzącego zespół. Do tej pory w sztabach szkoleniowych naszych reprezentacjach obu płci w różnych kategoriach wiekowych pełnił rolę trenera współpracującego. Na ławce trenerskiej kadry U18 Rataja wspierać będą Paweł Bratkowski, Michał Wachowiak oraz Damian Just, a także fizjoterapeuta Mikołaj Juszczak.

– Waldek to bardzo perspektywiczny trener. Pomimo młodego wieku był już trenerem współpracującym w wielu sztabach szkoleniowych naszych kadr. Dlatego jestem pewien, że jest nie tylko dobrze przygotowany merytorycznie, ale ma niezbędne doświadczenie. Ponadto cieszy się szacunkiem w naszym środowisku i ma świetny kontakt z młodymi zawodnikami – mówi prezes PZHT Jacek Sobolewski.

Pierwszym poważnym sprawdzianem dla wciąż aktywnego zawodnika Warty Poznań będą mistrzostwa Europy we Wiedniu.

 

źródło: PZHT
fot. Wojciech Nowakowski/Prohokej.pl

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone