Rozgrywki reprezentacyjneTurniej rankingowy Hockey5s w Polsce

Obiekty COS OPO Wałcz będą gościć w przyszłym roku rywalizację laskarek w odmianie pięcioosobowej. Turniej będzie etapem kwalifikacji do pierwszych w historii mistrzostw świata Hockey5s.

Mistrzostwa świata w 2023 roku poprzedzone zostaną kontynentalnymi kwalifikacjami rok wcześniej. Aby jednak przygotować rozstawienie tychże, konieczne jest stworzenie rankingu. Turniej w Wałczu będzie właśnie okazją do zdobycia punktów do niego. Na terenie COS OPO odbywały się już imprezy w tej odmianie hokeja na trawie – mistrzostwa Europy U16, na których w 2017 roku zwyciężyli Polacy, uzyskując kwalifikację na młodzieżowe igrzyska olimpijskie w Buenos Aires, a w 2019 Biało-Czerwoni zdobyli brąz, złoto zaś świętowała nasza kadra dziewcząt. W przyszłym roku, w dniach 7-10 lipca znów zobaczymy żeńskie reprezentacje – do Wałcza przyjedzie 15 ekip: Austria, Belgia, Białoruś, Chorwacja, Anglia, Hiszpania, Holandia, Portugalia, Rosja, Szkocja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Walia oraz Polska.

– Po raz kolejny Europejska Federacja Hokeja na Trawie obdarzyła nas zaufaniem. Tym razem będziemy organizować seniorską imprezę Hockey5s. W zeszłym roku zdaliśmy egzamin podczas Mistrzostw Europy do lat 16 w Wałczu, teraz postaramy się podtrzymać bardzo dobrą opinię w Europie – mówi wiceprezes PZHT Rafał Grotowski.  – Organizacja kilkudniowej imprezy dla 15 drużyn to na pewno nie będzie łatwe wyzwanie, dlatego podwijamy rękawy i bierzemy się do pracy. Rok 2021 będzie dla nas czasem sporych wyzwań.

Nasza męska drużyna uda się natomiast do ukraińskiej Winnicy, gdzie zmierzy się z Białorusinami, Bułgarami, Duńczykami, Hiszpanami, Holendrami, Szwajcarami, Turkami oraz gospodarzami. Drugi turniej rozegrany zostanie w słoweńskim Lipovci.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak wiele naszych stowarzyszeń członkowskich wykazało żywe zainteresowanie wydarzeniami dla seniorów w Hockey5s w 2021 roku. Dotychczas Hockey5s był ważnym wydarzeniem dla naszych sportowców poniżej 16 lat, teraz ten nowy format zorganizujemy także dla seniorów – mówi Walter Kapounek, wiceprezydent EHF.

 

źródło: materiały prasowe PZHT

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone