WywiadyTomasz Dutkiewicz: uważam, że moja kariera była bardzo udana

2020/07/07by Mateusz Gotz

 

Finałowe spotkanie Mistrzostw Polski seniorów pomiędzy Grunwaldem Poznań, a Pomorzaninem Toruń, było ostatnim meczem ligowym jednego z najlepszych polskich obrońców w historii, Tomasza Dutkiewicza. Przeprowadziliśmy krótką rozmowę z wielokrotnym reprezentantem kraju, specjalistą od krótkich rogów i filarem obrony „Wojskowych”.

 

– Ostatni, zwycięski finał MP Seniorów z Pomorzaninem Toruń był dla Ciebie ostatnim. Skąd taka decyzja?

– Nie ukrywam że to była dla mnie trudna decyzja do podjęcia, ale po 32 latach gry w klubie i kadrze moje plecy są w bardzo słabym stanie. Poza tym przyszedł czas na zmiany.

 

– Czy masz zamiar mieć kontakt z hokejem po zakończeniu kariery? Czym będziesz się teraz zajmował?

– Tak. Mam zamiar zostać przy hokeju. Póki co prowadzę wstępne rozmowy z PZHT, ale nie mogę zdradzić szczegółów. Nie chcę zapeszać. Wszystko okaże się wkrótce. Obecnie chciałbym skoncentrować się na rodzinie i pracy.

 

– Jeśli przyjdzie propozycja gry w jakimś klubie na niższym poziomie, dla zabawy – zgodzisz się?

– Propozycji było sporo, ale na razie nie chcę myśleć o grze  w hokeja. Chciałbym skoncentrować się na byciu trenerem. Być może za jakiś czas podejmę się gry na przykład z oldbojach z Poznania.

 

– Występy reprezentacyjne, występy klubowe, wiele sukcesów – jakie momenty swojej kariery wspominasz najmilej?

– Jeśli chodzi o reprezentację to dwukrotne zdobycie wicemistrzostwo  świata w hali. To było niesamowite uczucie.  Jeśli chodzi o rozgrywki klubowe, na pewno występy w Klubowych Pucharach Europy (brązowy medal, o którym pisaliśmy tutaj) i gra w Lidze Mistrzów Euro Hockey League.

 

 

– Jest w Twojej karierze hokejowej coś, co pozostawiło niedosyt?

– Uważam, że moja kariera była bardzo udana. Jak każdy sportowiec marzyłem jednak o Igrzyskach Olimpijskich i tutaj czuję pewien niedosyt. 

 

Zajrzyjcie na hasło Tomasza Dutkiewicza z naszej Hokejopedii.

 

fot: Mariusz Orzeł

 

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

[adrotate banner="3"]
[adrotate banner=”3″]

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone