Hokej na ŚwiecieRozgrywki reprezentacyjneSzykuje się pracowity sezon halowy 2022

Halowe Mistrzostwa Świata, które najbliższej zimy miały odbyć się w Liège zostały przeniesione na rok 2022. W tym samym roku odbędą się również Halowe Mistrzostwa Europy.

Przeniesienie HMŚ związane jest, oczywiście, z pandemią koronawirusa. W obu turniejach, męskim i żeńskim, wezmą udział reprezentacje z całego świata (wciąż nie są znani przedstawiciele Afryki i Ameryki Północnej), w związku z tym, aby umożliwić podróżowanie z odległych rejonów globu podjęto decyzję o rozegraniu mistrzostw rok później.

Europejska Federacja Hokeja postanowiła nie zmieniać swojego kalendarza imprez halowych w związku z decyzją FIH, co oznacza, że w roku 2022 niektórych laskarzy i niektóre laskarki czekają dwie imprezy mistrzowskie. Niestety, takie problemu nie mają reprezentacje Polski, które walczyć będą jedynie w czempionacie Starego Kontynentu. Zarówno panowie, jak i panie zagrają w II dywizji  – turniej męski rozegrany zostanie w portugalskim Paredes w dniach 14-16 stycznia, a tydzień później w hiszpańskim Ourense rywalizować będą kobiety.

 

fot. Paweł Siczyński

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone