Rozgrywki młodzieżoweRozgrywki seniorek i seniorówŚwietne wiadomości! Rogowo wybuduje boisko!

2020/10/02by Mateusz Gotz

LKS Rogowo to ostatni klub  uczestniczący w rozgrywkach seniorów w Polsce, który nie dysponuje boiskiem ze sztuczną nawierzchnią. Wszystko zmieni się w najbliższym czasie, dzięki dofinansowaniu, jakie na budowę boiska otrzymała Gmina Rogowo.

– Długo pracujemy bez odpowiedniej infrastruktury. To cud, że klub nadal istnieje dzięki zaangażowaniu ludzi, którzy dla LKS Rogowo oddają serce. Teraz będzie łatwiej – przyznają w rozmowach z naszym serwisem hokejowym. Środki pochodzące z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przydzielono dla czterdziestu wniosków. Gmina Rogowo otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 1 700 000 złotych, co pozwoli na zbudowanie nowoczesnego kompleksu. Jego wartość znacznie przekracza 3 000 000 złotych. Wkład własny do wniosku ministerialnego wynosił 50%. – Bardzo cieszymy się z tego, że przyznano nam środki. Modyfikowaliśmy ten projekt. Pierwotnie miał on być droższy, ale to nie oznacza, że nie mamy ambicji na budowę boiska i otaczającej go infrastruktury za większe finanse. Teraz, gdy zabezpieczono dla nas tę kwotę, za którą zbudowana zostanie płyta, oświetlenie i ogrodzenie. Mogę zdradzić, że będziemy starali się o dofinansowanie w Urzędzie Marszałkowskim, aby w gminie zostało więcej pieniędzy. Dodatkowo wokół boiska powstanie cała infrastruktura – przybliża kulisy inwestycji Wójt Gminy Rogowo – Tomasz Michalczak, który  jak zgodnie twierdzi środowisko hokejowe w Rogowie, jest ojcem sukcesu.

Jak wskazuje w rozmowie z Prohokejem wójt, boisko w Rogowie zostanie zbudowane według technologii zbliżonej do tej, jaką zastosowano na boisku w Swarzędzu. Będzie to znacznie ulepszona nawierzchnia piaskowa, mocno zbliżona do boisk wodnych. Często stosowana w Belgii. – Poza samym boiskiem, w planie mamy wybudowanie również szatni i infrastruktury, ale te środki pochodzą z innego programu. Wierzę, że powstanie wspaniały obiekt. Oprócz boiska będzie w Rogowie nowa plaża, ścieżka pieszo-rowerowa. Rogowo się zmieni – przekonuje związany z klubem z Rogowa radny Robert Wódczak.

Jak udało nam się dowiedzieć, jeszcze w tym roku gmina Rogowo będzie starała się o rozpisanie przetargu i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, być może jeszcze w 2021 roku, a na pewno wiosną 2022 roku kluby LKS Rogowo i KS Rogowo będą cieszyły się z nowoczesnego obiektu. – Jesteśmy bardzo gościnni, więc na pewno będziemy chętnie przyjmowali na naszym obiekcie imprezy rangi krajowej i międzynarodowej. Planujemy zbudowanie w Rogowie jednego z najnowocześniejszych stadionów hokejowych w kraju – nie kryje radości Tomasz Michalczak.

LKS Rogowo to jeden z kluczowych hokejowych klubów w Polsce, który mocno odczuwa brak obiektu ze sztuczną nawierzchnią. Jego powstanie na pewno pozwoli na doszusowanie Rogowskiemu klubowi, któremu nie brakuje hokejowych talentów i odpowiednich szkoleniowców, do krajowej czołówki hokejowej. Na pewno pozwoli również na nadanie większego kolorytu derbom z zespołem LKS Gąsawa.

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone