Turnieje towarzyskieSwarek najlepszy w Olimpijskiej Gwiazdce

2020/12/21by Mateusz Gotz

W Poznaniu rozegrano I Turniej Hokeja Halowego Nadzieje Olimpijskie, którego gospodarzem byli młodzi zawodnicy Warty Poznań. W zmaganiach uczestniczyło osiem drużyn. Po zaciętym finale, ze zwycięstwa cieszyli się hokeiści Swarka Swarzędz.

Do fazy medalowej dotarły zespoły Lipna Stęszew i AZS AWF Poznań, które spotkały się w meczu o brąz. W meczach półfinałowych Lipno nieznacznie uległo Warcie, a młoda drużyna Akademików musiała uznać wyższość Swarka. W meczu o najniższy stopień podium lepsi okazali się zawodnicy ze stolicy Wielkopolski, zwyciężając 3:0. W finałowym spotkaniu, zakończonym w regulaminowym czasie remisem 1:1, Swarek Swarzędz pokonał gospodarzy – Wartę Poznań po karnych zagrywkach 2:0.

W turnieju sfinansowanym ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Miasta Poznań przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem wybrano Ksawerego Kołpaka z Warty Poznań. Najlepszym zawodnikiem wybrano jego klubowego kolegę – Oskara Marciniaka.

Końcowa kolejność zmagań:

  1. Swarek Swarzędz
  2. Warta Poznań
  3. AZS AWF Poznań
  4. Lipno Stęszew
  5. HKS Środa Wielkopolska
  6. Grunwald Poznań
  7. UKS SP 26 Poznań
  8. Siemianowiczanka

Turniej odbywał się w hali C Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

źródło i zdjęcie: Fanpage Wielkopolskiego Związku Hokeja na Trawie

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone