Rozgrywki młodzieżoweStart górą w meczu na szczycie ligi juniorów

W trzeciej kolejce mistrzostw Polski juniorów rozegrany został mecz dwóch niepokonanych dotąd drużyn. Górą w starciu o prowadzenie w tabeli był Start Gniezno.

Gnieźnianie w środę gościli na boisku Politechniki Poznańskiej. Juniorzy Startu nie mieli litości dla zawodników AZS-u, wygrywając aż 9:1. W sobotę Politechnika spadła w tabeli również za Siemianowiczankę, która na własnym terenie pokonała Swarka Swarzędz 5:2. Podopieczni Krzysztofa Witczaka zostali wyprzedzeni przez Wartę, która w Gąsawie zwyciężyła z LKS-em 3:1.

Swarek będzie miał okazję do ponownego znalezienia się w tabeli przed Zielonymi – w przyszłą sobotę na boisku AWF-u, z którego obie te drużyny korzystają jako gospodarze, rozegrany zostanie bezpośredni pojedynek między nimi. Do Siemianowic Śląskich pojadą juniorzy Politechniki, natomiast w środę w Gnieźnie zameldują się zawodnicy z Gąsawy.

Wyniki:
AZS Politechnika Poznańska – UKH Start 1954 Gniezno 1:9 (1:5)
LKS Gąsawa – KS Warta Poznań 1:3 (1:2)
HKS Siemianowiczanka – UKS SP5 Swarek Swarzędz 5:2 (3:0)

Tabela:
1. UKH Start 1954 Gniezno 9 pkt.
2. HKS Siemianowiczanka 6 pkt.
3. AZS Politechnika Poznańska 6 pkt.
4. KS Warta Poznań 3 pkt.
5. UKS SP5 Swarek Swarzędz 3 pkt.
6. LKS Gąsawa 0 pkt.

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone