Rozgrywki młodzieżoweStart Gniezno z najlepszymi juniorami w Polsce

2020/07/02by Mateusz Gotz

 

Drużyna Startu Gniezno zwyciężyła w rozgrywkach Mistrzostw Polski Juniorów w sezonie 2019/2020. W finale, rozgrywanym na swoim stadionie, zespół Startu pokonał 3:1 Siemianowiczankę. Brązowy medal powędrował do drużyny AZS Politechniki Poznańskiej.

Dwukrotnie Gracjan Jarzyński i Maksymilian Pawlak, pokonywali bramkarza HKS Siemianowiczanki, dając tym samym gospodarzom zwycięstwo w meczu decydującym o złotym medalu MP Juniorów. Po pierwszej połowie goście z południa stawiali twarde warunki, a do szatni obie drużyny schodziły z wynikiem remisowym – 1:1. Po zmianie stron szala zwycięstwa przechyliła się na stronę zespołu w Gniezna.

 Receptą na sukces było unikanie błędów. Byliśmy faworytem. Zakończyliśmy rozgrywki pokonując wszystkich przeciwników. Grało nam się z tego powodu ciężko. Zespół jest bardzo wyrównany. Drużyna stoi na dość dobrym, wysokim poziomie – skomentował po meczu w rozmowie z Mateuszem Domańskim z portalu PitBike Gniezno szkoleniowiec Startu– Wojciech Jankowski.

– Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do kolejnego sukcesu Śląskiego hokeja. Mecz finałowy był bardzo zacięty, dziękuję drużynie za poświęcenie i serce które włożyli w ten mecz. Teraz chwila wolnego i zaczynamy przygotowania do kolejnego sezonu, w którym zapewniam drużyna juniorów będzie walczyła o najwyższe cele! Pozdrawiam wszystkich naszych kibiców i naszych młodych adeptów. To właśnie im chce dedykować ten medal – powiedział po meczu Damian Just z drużyny srebrnych medalistów MPJ w materiale oficjalnego Fanpage klubu.

Brązowy medal powędrował do zespołu AZS Politechniki Poznańskiej. Poznaniacy na własnym obiekcie pokonali 2:1 drużynę LKS Gąsawa. Dwa trafienia po krótkich rogach dla zwycięzców odnotował Robert Pawlak.

Start Gniezno – HKS Siemianowiczanka 3:1 (1:1)

Gracnaj Jarzyński (2), Maksymilian Pawlak –

AZS Politechnika Poznańska – LKS Gąsawa 2:1 (2:0)

Robert Pawlak (2)

fot: Fanpage Startu Gniezno

 

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone