Rozgrywki młodzieżoweSiemianowice i Gniezno powalczą o złoto

2020/06/25by Mateusz Gotz

 

Znamy finalistów MP Juniorów w obecnym sezonie. W najważniejszym meczu tej kategorii wiekowej spotkają się zespoły Startu Gniezno i HKS Siemianowiczanka, które wykorzystały atut własnych boisk i pokonały rywali.

Pandemia koronawirusa, spowodowała że w fazie decydującej o medalach znalazła się pierwsza czwórka rozgrywek, na podstawie miejsc zajętych po rundzie jesiennej. Pisaliśmy o tym tutaj. Gospodarzami meczów były zespoły wyżej sklasyfikowane. W efekcie Start Gniezno spotkał się na własnym obiekcie z zespołem LKS Gąsawa, a HKS Siemianowiczanka podjęła na obiekcie „Siemion” drużynę AZS Politechniki Poznańskiej. W obu przypadkach gospodarze wygrali dość pewnie.

Liderzy po rundzie zasadniczej, czyli zespół Startu pokonał pewnie 6:1 zespół LKS Gąsawa. Trzykrotnie na listę strzelców wpisał się  Dominik Małecki, dwa razy bramkarza rywali pokonywał Gracjan Jarzyński. Gola zdobył również Marcel Konieczny. W Siemianowicach gospodarze zwyciężali mniej zdecydowanie, ale także wysoko. HKS Siemianowiczanka wygrała 4:1 po trafieniach Pichena, Błacha i Maznanka. Zespół z południa kraju stracił przed finałową konfrontacją Filipa Giece, który złapał obojczyk.

Obie drużyny rozstrzygną między sobą walkę o tytuł 1 lipca, spotkaniem w Gnieźnie. Faworytem będą wyżej sklasyfikowani po rundzie zasadniczej gospodarze, jednak zespół Siemianowiczanki na pewno nie stoi na straconej pozycji.

fot: Fanpage HKS Siemianowiczanka

 

 

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

[adrotate banner="3"]
[adrotate banner=”3″]

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone