Rozgrywki seniorek i seniorówSeniorzy rozpoczęli ligowy sezon halowy

Weekendowe mecze Hokej Superligi oraz I ligi mężczyzn rozpoczęły rozgrywki ligowe w sezonie halowym 2020/2021. Do gry laskarze powrócą jednak dopiero po Nowym Roku.

Podobnie jak w lidze na otwartych boiskach, tak i w hali pozycję lidera okupuje WKS Grunwald Poznań – Wojskowi na inaugurację rozgrywek pod dachem rozgromili AZS Politechnikę Poznańską 19:3. Broniący tytułu Pomorzanin Toruń również rozpoczął sezon z wysokiego C – pokonując LKS Gąsawa 11:4. Zwycięstwa odniosły też dwie pozostałe drużyny ze stolicy Wielkopolski – AZS AWF wygrał z LKS-em Rogowo 8:4, a Warta Poznań ze Startem Gniezno 6:3.

W Gnieźnie jednak udanie rozpoczęli rozgrywki I ligi laskarze Stelli – 14:6 z Lipnem Stęszew i 8:7 z Bałaganami Rustico Łubianka gwarantuje im pozycję lidera po pierwszej rundzie. Mecz Lipna i Bałaganów zaplanowany jest na 9 stycznia. W drugiej połowie przyszłego miesiąca ma zostać rozegrana druga runda, natomiast terminarz trzeciej nie jest jeszcze ustalony – plan zakłada jednak mecze od 31 stycznia do 14 lutego i baraż o prawo gry w Superlidze 20 lutego.

 

fot.: Paweł Siczyński

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone