Rozgrywki seniorek i seniorówSeniorskie rozgrywki w hali wznowione

Po przerwie spowodowanej pandemią w miniony weekend do polskich hal powróciły zmagania seniorskie. Rozegrane zostały druga kolejka Hokej Superligi, przesunięte o tydzień starcie pierwszoligowców oraz turniej inaugurujący rywalizację o mistrzostwo Polski kobiet.

Wobec zawirowań w kalendarzu rozgrywek Superligi, jako druga rozegrana została nominalnie czwarta kolejka. W jej ramach odbyły się na razie tylko trzy mecze – „derbowe” starcie dwóch LKS-ów w Gąsawie zaplanowane jest na czwartek. W pozostałych meczach drugie zwycięstwa odniosły Pomorzanin Toruń, który pokonał 8:7 Wartę Poznań, a także AZS AWF Poznań, który w derbach stolicy Wielkopolski wygrał z Grunwaldem 6:5. Porażkę odniosła natomiast inna akademicka drużyna z Poznania – Politechnika uległa Startowi Gniezno 4:12.

W Gnieźnie w ostatni weekend świętowano też wyjazdową wygraną Stelli – 11:1 nad Lipnem Stęszew. Tym samym gnieźnianie mają komplet zwycięstw i są na najlepszej drodze do bezpośredniego awansu do halowej Superligi.

Rozgrywki seniorek zainaugurowane zostały turniejem w Gąsawie, gdzie rozegrano pięć spotkań. Po nich na czele tabeli znajdują się UKS Orient II Łozina i LKS Rogowo, które zanotowały zwycięstwo (Orient 5:3 z gospodyniami, LKS 2:1 z AZS-em Politechniką Poznańską), a w bezpośrednim starciu zremisowały 1:1. Remis padł też w meczu LKS-u Gąsawa z Ósemką Tarnowskie Góry, jednak po wspomnianej porażce Gąsawy z drużyną z Łoziny oraz Ósemki z Politechniką 3:4 te drużyny z jednym oczkiem zamykają po pierwszym turnieju tabelę I ligi kobiet.