Z życia związkuRośnij z hokejem – udany początek programu

2020/08/04by Mateusz Gotz

 

Około 140 dzieci głównie w wieku 13-14 lat wzięło udział w pierwszym weekendzie programu „Rośnij z hokejem”. Zajęcia, prowadzone przez naszych najlepszych hokeistów, zorganizowano w Poznaniu, Gąsawie, Siemianowicach Śląskich i Skierniewicach.

Ideą programu „Rośnij z hokejem” jest zbadanie potrzeb szkoleniowych trenującej w klubach młodzieży, poprzez prowadzenie profesjonalnych treningów, przygotowywanych przez trenerów kadr narodowych. Jest to również okazja do polepszenia hokejowych umiejętności naszej krajowej młodzieży.

Pomimo pandemii, zgodnie ze wszystkimi przepisami epidemicznymi, na czterech obiektach przeprowadzono zajęcia dla dużej grupy, blisko 140 hokeistek i hokeistów, praktycznie z całego kraju.  – Nie chcieliśmy, aby została przekroczona liczba 40 osób na obiekcie, w związku z czym grupy dzielono – mówi nam o obostrzeniach i warunkach bezpieczeństwa Mateusz Grochal, odpowiedzialny za program.

Zadowoleni byli uczestnicy. W materiale PZHT, w którym pytania uczestnikom zajęć w Siemianowicach Śląskich zadawał trener kadry seniorów, jego uczestnicy – Pedro Carton-Wrębl i Wiktoria Rzepielska, podkreślali, że treningi dały im spory wycisk, ale również możliwość poprawienia umiejętności technicznych.

Na ten sam aspekt zwracał uwagę Waldemar Rataj, który był jednym z prowadzących zajęcia w Gąsawie i w Poznaniu. – Myślę, że pomysł wypadł bardzo dobrze. Dla wielu uczestników była to możliwość pierwszego w karierze treningu, przeprowadzonego na odpowiedniej intensywności, zgodnie ze sztuką trenerską. Wierzę, że teraz wrócą do swoich klubów wzbogaceni o bardzo cenną wiedzę – relacjonował.

Koordynatorzy poszczególnych grup, trenujących w czterech miastach, dobranych geograficznie tak, aby objąć zasięgiem jak największą część kraju, jak również trenować na nawierzchniach z nawierzchnią wodną, wybiorą teraz najbardziej wyróżniających się zawodników, na obóz w Wałczu, zaplanowany w dniach 18-23 sierpnia.

Co przewidziano w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich? – Poza treningami stricte hokejowymi, planujemy warsztaty z dietetyki, badania diagnostyczne, zajęcia z tematyki regeneracji, przepisów i dużo, dużo pracy z wideo – zdradza Mateusz Grochal.

fot: Mariusz Orzeł

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone