Hokej na ŚwiecieRoelant Oltmans wraca do Holandii

2020/08/05by Mateusz Gotz

 

Jeden z najpopularniejszych trenerów świata – Holender Roelant Oltmans zakończył pracę z reprezentacją Malezji. W najbliższym czasie będzie szkoleniowcem zespołu Kampong.

Pracujący z zespołem Malezji od września 2018 roku trener, jako główne powody swojej rezygnacji, przedstawione w liście przesłanym do mediów, podał rozłąkę z rodziną, w trakcie trudnej dla wszystkich pandemii wirusa COVID 19. W trakcie swojej pracy z zespołem Malezji kierowana przez niego kadra przegrała walkę o IO w Tokio, przegrywając mecz z Japonią podczas Igrzysk Azjatyckich po karnych zagrywkach, pomimo prowadzenia 5:2 w ostatniej kwarcie.

– Nie czułem się dobrze, będąc 12 000 kilometrów do domu, w momencie trudnej sytuacji panującej na świecie i powszechnego lockdownu, skutkującego odwołaniem tak wielu imprez. Po rozmowach z prezesem Malezyjskiego Związku Hokeja (Datuk Seri Subahan Kamal) zdecydowałem o mojej rezygnacji, która została zaakceptowana. Jestem bardzo wdzięczny, że moją decyzję o rezygnacji uznano z dniem 31 lipca. Przebywałem poza Holandią od dziewięciu lat i wypełniłbym mój kontrakt, gdyby nie sytuacja związana z wirusem – napisał w oświadczeniu przesłanym do mediów.

Kontrakt Oltmansa wygasał z końcem bieżącego roku. Jako jego następcę typowano szkoleniowca RPA – Paula Revingtona.

Nie sposób odnieść wrażenia, że pisząc swoje oświadczenie jeden z najpopularniejszych trenerów świata miał już plan na swoją przyszłość. Chwilę później do mediów przekazano informację, że obejmie zespół Kampong. Na stanowisku zastąpi Alexandra Coxa. – To właściwy człowiek na właściwym miejscu. Szukaliśmy kogoś, kto zastąpi Alexandra. W tym trudnym okresie pandemii potrzebujemy kogoś bardzo doświadczonego, kto będzie przyzwyczajony do pracy z międzynarodowymi graczami i jednocześnie będzie wzorem dla młodych. Życzymy Roelantowi sukcesów – skomentował Paul van den Putten z zarządu Kampong, w wypowiedzi dla serwisu duic.nl.

– Cieszę się, że dano mi możliwość pracy w jednym z czołowych klubów Holandii. Kampong w swojej historii szkoliło czołowych zawodników świata. Mamy ambicje zarówno krótkoterminowe, jak również związane z budową strategii klubu na lata. Nie mogę się doczekać współpracy z Alexem Vergą, Pieterem Bosem i każdym w Kampong, kto chce budować hokej na najwyższym poziomie – skomentował dla tego samego serwisu Oltmans.

W swojej karierze Oltmans pracował z reprezentacjami Holandii, Pakistanu, Indii i Malezji, jak również czołowymi drużynami ligi holenderskiej.

Nst.com.my / duic.nl

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone