Hokej na ŚwiecieReprezentacja Indii wraca po kwarantannie

2020/06/24by Mateusz Gotz

Hokejowa reprezentacja Indii, po świetnych występach w rozgrywkach Hockey Pro League dwa miesiące spędziła w Sai Center w mieście Bengaluru, gdzie została odizolowana ze względu na pandemię koronawirusa. Czy Azjaci zaprezentują równie wysoką formę teraz?

Przed pandemią koronawirusa, reprezentacja Indii w meczach Hockey Pro League dwukrotnie pokonała zespół Holandii (pisaliśmy o tym tutaj), raz Belgii (odnotowała jedną porażkę) oraz okazała się lepsza od Australijczyków. Pokonała trzy najwyżej klasyfikowane w rankingu drużyny świata. Wszyscy eksperci zwracali uwagę na wyśmienite przygotowanie fizyczne Hindusów, którzy nie mieli ani grama tkanki tłuszczowej. Mówi się nawet, że to najlepiej przygotowana fizycznie reprezentacja Indii w historii. Za pracę z drużyną w tym aspekcie odpowiada Robin Arkell.

Po serii świetnych występów od 25 marca Hindusów zamknięto w ośrodku Sai Center, w którym przebywali do 19 czerwca. W trakcie przebywania w swego rodzaju rozluźnionej kwarantannie, Hindusi nadal ćwiczyli, a dzięki technologicznym rozwiązaniom, mieli okazję do analizy zgromadzonych materiałów i konsultacji z trenerem, Grahamem Reidem, który objął drużynę w kwietniu zeszłego roku.

Jak stwierdził w wywiadzie dla BBC szkoleniowiec Indii, ćwiczenia w czasie kwarantanny były zróżnicowane dla poszczególnych hokeistów, w zależności od ich ostatnich występów oraz obciążenia treningami. Choć tak długi czas spędzony w czasie pandemii, nie wpływa korzystnie na żadnych sportowców, Graham Reid podkreśla, że postarano się o wykorzystanie czasu pandemii na odpowiednią regenerację zawodników.

Rozpisanie odpowiednich treningów ułatwia Hindusom system GPS, obecny na wszystkich treningach. Dane spływające do systemu, dotyczące ciśnienia, tętna, intensywności pracy organizmu podczas treningu, ułatwiają odpowiednie indywidualne  przygotowanie każdego z hokeistów.  Jak podkreśla Reid, czasu na powrót do idealnej formy sprzed pandemii jest sporo. – Aby dojść do dyspozycji sprzed wirusa COVID, potrzeba mniej więcej tyle samo czasu, ile trwał okres rozłąki z ćwiczeniami na boisku. Spokojnie, mamy jednak dużo czasu i dopiero gdy poznamy konkretne terminy, będziemy pod nie dopasowywali przygotowania – przekonuje szkoleniowiec.

Po trzech miesiącach rozłąki od najbliższych, swojej radości z opuszczenia ośrodka nie kryją sami zawodnicy. – To świetne uczucie, powrócić po przerwie do mamy, brata i moich dwóch psów – nie krył radości kapitan reprezentacji Indii – Manpreet Singh.

Źródło: BBC / Sportstar.thehindu.com /

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

[adrotate banner="3"]
[adrotate banner=”3″]

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone