Z życia związkuPZHT członkiem PKSN

Polski Związek Hokeja na Trawie uzyskał członkostwo w Polskim Komitecie Sportów Nieolimpijskich. PZHT jest 53. członkiem tej organizacji.

PKSN działa na obszarze nieolimpijskich dyscyplin sportowych. W przypadku hokeja na trawie chodzi przede wszystkim o odmianę halową, a także rozgrywki w hokeju pięcioosobowym (Hockey5s) niezwiązane z młodzieżowymi igrzyskami olimpijskimi. Komitet został założony w 2017 roku w Warszawie, siedzibę ma jednak we Wrocławiu.

PKSN współpracuje nie tylko z członkowskimi związkami sportowymi, ale również m.in. z Ministerstwem Sportu, Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Komitetem Paraolimpijskim, a na arenie międzynarodowej z International World Games Association – federacją odpowiedzialną m.in. za rozgrywanie The World Games, zwanych igrzyskami sportów nieolimpijskich.

„To dla naszego Związku na pewno duże wyróżnienie. W PKSN będziemy mogli wymienić się doświadczeniami z innymi członkami i wspólnie działać na rzecz polskiego sportu. Mamy także nadzieję, że PZHT dołoży swoją cegiełkę do rozwoju tej młodej organizacji” – mówi prezes PZHT Jacek Sobolewski.

źródło: PZHT

 

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone