Hokej na ŚwieciePunkty polskich drużyn w Bundeslidze

2020/10/13by Mateusz Gotz

Trwają rozgrywki w lidze niemieckiej, która kończy przerwany pandemią sezon. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym wśród kobiet występują Victoria Zimmermann, Sandra Tatarczuk i Martyna Wypijewska (Rüsselsheimer RK) oraz Monika Polewczak i Marta Kucharska (Großflottbeker THGC). Przedstawiamy krótki raport z ostatnich występów.

Großflottbeker THGC Moniki Polewczak i Marty Kucharskiej ma na swoim koncie 4 punkty. W rozmowie z Prohokejem Monika Polewczak podkreśla, że jest bardzo zadowolona z gry w Niemczech, pomimo tego, że wyniki zespołu nie są w tym sezonie zbyt dobre. – Jest duża różnica między rozgrywkami w Polsce i w Niemczech. Bardzo ważne jest tutaj nastawienie psychiczne i walka o miejsce w składzie – podkreśla zawodniczka, która w tym roku zmieniła barwy klubowe. THGC w ostatnich swoich meczach odnotował bezbramkowy remis z Mannheimer, co jest niewątpliwie dużym osiągnięciem. Mannheimer to lider rozgrywek. Wcześniej zespół Polek nieznacznie uległ 0:1 zespołowi Harvestehuder. Warto podkreślić, że regularnie jako pierwsza bramkarka drużyny występuje Marta Kucharska. Klubowy kolega zawodniczek z Hamburga – Jakub Janicki, leczy kontuzję.

Druga z „polskich drużyn” czyli Rüsselsheimer RK odniosła bardzo cenne zwycięstwo z sąsiadem z tabeli – Zehlendorfer Wespen. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:2. W tabeli rozgrywek Rüsselsheimer RK jest dziewiąte, z dorobkiem piętnastu oczek. Victoria Zimmermann w tym sezonie trzykrotnie pokonywała bramkarki rywali. Gola zdobyła także Sandra Tatarczuk. – Plan był taki, aby w tych dwóch meczach zdobyć cztery punkty. Wróciliśmy z jednym pomimo tego, że mecz z Berliner był w naszym wykonaniu dobry. Cieszy postawa Polek. Gola na 2:0 w zwycięskim meczu zdobyła Sandra Tatarczuk. Było to jej pierwsze trafienie w tym sezonie. W ofensywie dobrze zaprezentowała się Victoria Zimmermann, a w obronie pewnym punktem była Martyna Wypijewska – podsumował szkoleniowiec drużyny – Christian Zimmermann.  Rüsselsheimer RK w drugim meczu uległo 0:2 zespołowi Berliner pomimo wielu szans pod bramką zespołu ze stolicy Niemiec.

fot: materiały klubowe Rüsselsheimer RK

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone