Rozgrywki seniorek i seniorówWywiadyPatryk Pawlak: Puchar Polski to dla nas duży sukces

2020/07/10by Mateusz Gotz

Patryk Pawlak z AZS AWF Poznań był jedną z gwiazd ostatniego finału Pucharu Polski. Zdobywca trzech goli walnie przyczynił się do sukcesu Akademików z Poznania. Porozmawialiśmy z bramkostrzelnym hokeistą z klubu ze stolicy Wielkopolski.

– Finał Pucharu Polski okazał się dla Ciebie bardzo udany. W transmitowanym przez telewizję TVP meczu zdobyłeś trzy gole i zostałeś zawodnikiem meczu. W trakcie pandemii chyba nie próżnowałeś z treningami?

Oczywiście, że nie próżnowałem. Sytuacja bardzo nas zaskoczyła, dlatego pozostały wyłącznie treningi na własna rękę, przede wszystkim przy zachowaniu wszystkich rygorów dystansu społecznego.

– Zdobycie Pucharu Polski to spory sukces Akademików. W minionym sezonie zabrakło chyba tylko medalu MP Seniorów?

Nie ukrywam, że po pierwszej przegranej z Gąsawą w meczu o medal Mistrzostw Polski Seniorów odczuwaliśmy niedosyt, jednak Puchar Polski to dla nas bardzo duży sukces. Szybko zapomnieliśmy o przegranej, ponieważ tak wysoka wygrana zrekompensowała poprzednia porażkę.

– Czy formą strzelecką zasygnalizowałeś trenerowi kadry chęć walki o miejsce w reprezentacji Polski?

Bardzo mi zależy na tym, by cały czas podtrzymywać wysoka formę i skuteczność w meczach między innymi po to, by utrzymać swoje miejsce w reprezentacji.

– Jak ocenisz formułę rozgrywek Pucharu Polski. Chciałbyś mieć okazję do obrony tytułu wraz z kolegami?

Cały turniej oceniam bardzo pozytywnie. Była to świetna rekompensata za straconą rundę wiosenną w rozgrywkach Mistrzostw Polski Seniorów. Oczywiście chcielibyśmy obronić tytułu mistrza, jeśli będzie do tego okazja.

– W przyszłym sezonie nadal będziesz reprezentował barwy AZS AWF Poznań?

– Tak, w przyszłym sezonie niezmiennie planuje reprezentować barwy AZS AWF Poznań.

fot: Mariusz Orzeł

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone