Hokej na ŚwiecieRozgrywki reprezentacyjnePuchar Narodów kolejną imprezą FIH

W ostatnich latach obserwujemy tworzenie kolejnych imprez międzynarodowych przez FIH. Tym razem światowa federacja ogłosiła, że czeka na oferty organizacji premierowej edycji Pucharu Narodów w 2022 roku.

Do rywalizacji w nowych rozgrywkach zaproszonych zostanie osiem drużyn, jednak ze względu na możliwe zmiany rankingowe do czasu ogłoszenia stawki, oferty składać mogą federacji z szerszej, liczącej dziesięć krajów listy. Puchar Narodów ma być drugim poziomem rozgrywek w jednym systemie z FIH Pro League – ma to umożliwić spadki i awanse, a co za tym idzie rywalizację w najbardziej prestiżowych obecnie (poza mistrzostwami świata) zmaganiach reprezentacyjnych organizowanych przez FIH.

Do organizacji męskiego turnieju zachęcono Kanadę, Malezję, Francję, Irlandię, RPA, Japonię, Koreę Południową, Pakistan, Austrię i Egipt, natomiast zaproszenie do goszczenie zespołów kobiecych otrzymały Hiszpania, Irlandia, Indie, Korea Południowa, Japonia, Kanada, RPA, Włochy, Chile i Rosja. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 marca 2021 roku.

 

źródło: insidethegames.biz/FIH
fot.: Achaea, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone