Rozgrywki seniorek i seniorówPuchar dla AWF-u, Pawlak z nagrodami indywidualnymi

Laskarze AZS-u AWF Poznań wygrali finał Terravita Pucharu Polski. W decydującym meczu gospodarze imprezy pokonali brązowego medalistę mistrzostw Polski, LKS Gąsawa.

Pierwsza kwarta była wyrównana, jednak żadna z drużyn nie stworzyła sobie zbyt dobrych okazji do strzelenia gola. Wynik meczu otworzył się w drugim kwadransie gry, kiedy to Patryk Pawlak wykorzystał krótki róg, po raz szósty w tych rozgrywkach pokonując bramkarza rywali. Na przerwę drużyny schodziły jednak przy wyniku remisowym, do którego doprowadził Mateusz Wiśniewski w końcówce pierwszej połowy. Prowadzenie Akademikom przywrócił Pawlak, ponownie z krótkiego rogu, w 39. minucie, a hat-tricka skompletował pięć minut później, wykorzystując rzut karny. Wynik meczu na 4:1 dla AWF-u ustalił Mateusz Nowakowski i to właśnie gospodarze Terravita Pucharu Polski zdobyli trofeum, biorą rewanż na drużynie z Gąsawy za sobotnią porażkę w meczu o brąz.

Chcieliśmy się poprawić po tym wczorajszym, nieudanym, jakby nie patrzeć, meczu – przyznał w pomeczowej rozmowie z Prohokejem Patryk Pawlak. Jego hat-trick nie tylko dał AWF-owi zwycięstwo, ale też zapewnił mu tytuł króla strzelców rozgrywek oraz MVP finału. – To wszystko, co otrzymałem indywidualnie, to dzięki kolegom z drużyny, bez nich by tego nie było i im je dedykuję.

Przed zawodnikami teraz czas odpoczynku przed nowym sezonem. Mamy trochę czasu, będziemy go mogli spędzić z rodziną, ale potem wracamy do pracy i przygotowujemy się do następnego sezonu, który na pewno będzie bardzo ciekawy – zakończył Pawlak.

Finał Terravita Pucharu Polski był ostatnim meczem sędziowanym przez Pawła Linkowskiego. Arbiter, który na swoim koncie ma m.in. mecze halowych mistrzostw świata. Podczas przedmeczowej ceremonii sędzia odebrał upominek od prezesa PZHT Jacka Sobolewskiego.

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

[adrotate banner="3"]
[adrotate banner=”3″]

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.