Rozgrywki reprezentacyjnePrzez „piątki” do Paryża? Seniorskie kadry trenowały w Poznaniu

Dla większości z nas Święta Wielkanocne to okazja do odpoczynku. Nasze reprezentacje jednak ten długi weekend spędziły na szlifowaniu swoich umiejętności sportowych. Redakcja Prohokeja odwiedziła otwierający zgrupowanie pań trening w Wielką Sobotę.

W tym roku, ze względu na pandemię i obostrzenia z nią związane, zgrupowanie wiosenne nie mogło odbyć się za granicą – nasza kadra trenowała na obiektach poznańskiego AWF-u. Treningi poświęcone były odmianie pięcioosobowej – w której rywalizacja toczy się na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich, a ostatnio rozwijana jest też z myślą o seniorskich zmaganiach. – Planujemy opierać skład na najlepszych zawodniczkach w kraju, podobnie jak jest to w odmianie halowej – powiedział nam trener kadry seniorek i U-23, Janusz Micał.

fot. Wojciech Nowakowski/Prohokej.pl

Rzecz jasna, najważniejszym sprawdzianem naszej kadry w tym roku będą mistrzostwa Europy w Pradze, jednak długofalowym celem są igrzyska olimpijskie w Paryżu za trzy lata. Jak treningi w „piątkach” mogą pomóc naszej reprezentacji w walce o start w Paryżu? – Oddajemy za mało strzałów, niepotrzebnie podchodzimy za blisko bramki. Specyfika „piątek” polega na tym, że tych strzałów jest więcej, praktycznie z całego boiska, więc to powinno nam pomóc – powiedział selekcjoner.

fot. Wojciech Nowakowski/Prohokej.pl
Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone