Z życia związkuProjekt „Rośnij z hokejem” rusza w najbliższy weekend

Polski Związek Hokeja na Trawie zaprezentował nowy projekt szkoleniowy. „Rośnij z hokejem” dedykowany jest zawodnikom i zawodniczkom w wieku 13-14 lat.

Pomysł wziął się po rozmowach z FIH Academy. Światowa Federacja dzięki wsparciu Solidarności Olimpijskiej przyjrzała się naszemu systemowi szkolenia, a później wspólnie znaleźliśmy pewne elementy, które można poprawićzdradził Mateusz Grochal, pomysłodawca projektu. Mentorem programu został Belg Michel Kinnen, członek Komitetu Trenerskiego EHF. Radości z tej współpracy nie kryje Grochal – To jeden z autorów programu rozwoju hokeja „Be Gold” w Belgii. „Be Gold” jest dla nas inspiracją, bo struktura regionów wzięła się właśnie z tego projektu.

Jak czytamy na stronie PZHT, każdy klub mógł powołać na serię kampów hokejowych troje zawodników z jednego rocznika. W sumie zgłoszono ponad 120 hokeistów i hokeistek, którzy zbiorą się w sześciu grupach w czterech województwach. Wśród trenerów wymienia się uznanych reprezentantów Polski – m.in. Pawła Bratkowskiego, Monikę Polewczak, Dominikę Nowicką, Mateusza Poltaszewskiego czy Tomasza Dutkiewicza. Wybraliśmy takich trenerów, bo pragniemy poszerzyć ilość szkoleniowców, którzy trenują grupy młodzieżowe i chcą pracować w szkoleniu centralnym. Wiem, że to zawodnicy ze świeżymi pomysłami i sporym doświadczeniem. Ponadto to hokeiści, którzy chcą przekazać swoją wiedzę i ciężko pracować – twierdzi Grochal.

W najbliższy weekend odbędą się dwa kampy, a kolejne cztery zaplanowane są na następny tydzień. Zakwaterowanie nie jest przewidziane. Po ich zakończeniu trenerzy wspólnie wybiorą zawodników, którzy spotkają się pod koniec sierpnia w Wałczu na obozie dla wyróżniających się uczestników.

 

 

źródło: PZHT
fot. Wojciech Nowakowski/Prohokej.pl

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

[adrotate banner="3"]
[adrotate banner=”3″]

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone