Hokej na ŚwieciePremier Hockey League rusza… w Nowej Zelandii

2020/07/30by Mateusz Gotz

 

Choć rozgrywki najbardziej znanej hokejowej ligi świata – Premier Hockey League w Indiach, zostały przerwane i nie wiadomo czy wrócą, Premier Hockey League rusza, ale w Nowej Zelandii. Już w najbliższych tygodniach w Nowej Zelandii ruszą rozgrywki Premier Hockey League. Będzie to pierwsza liga, która ruszy w hokeju w trakcie pandemii wirusa COVID-19. W sierpniu o tytuł mistrzowski powalczą cztery zespoły męskie i cztery kobiece, a całe rozgrywki zostaną zakończone podczas dwóch rozszerzonych weekendów zmagań, jakie zaplanowano w ośrodku w North Harbour, na nowo wybudowanym stadionie.

Rozgrywki rozpoczną się 23 sierpnia, a ich koniec zaplanowano na 20 września. W zmaganiach weźmie udział 40 zawodników każdej płci, wybranych w drafcie. Do tego dojdą lokalni hokeiści, powiązani z drużynami, biorącymi udział w rozgrywkach. Transmisję ze zmagań przeprowadzi nowozelandzka Sky Sports. Zaplanowano mecze w formule „mecz i rewanż” i finałowe zmagania. Spotkania będą rozgrywane w formacie czterech kwart po 15 minut. W przypadku remisu zespoły wykonają po trzy karne zagrywki.

W kontekście przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich zmagania zyskują bardzo istotny charakter. Zawodnicy spragnieni gry na najwyższym poziomie szukają formy, aby dostać się do swoich reprezentacji. Zmagania pomogą także Nowej Zelandii wybrać składy na rozgrywki międzynarodowe, w tym zmagania Hockey Pro League.

Dla obsługi stadionu w North Harbour będzie to test przed ważnymi rozgrywkami, o które w przyszłości na tym obiekcie ma zamiar ubiegać się Nowa Zelandia.

Reprezentacja mężczyzn w swojej historii wywalczyła złoty medal IO w Montrealu, a podczas zmagań w Rio była bliska dojścia do półfinału po szokującej porażce z Niemcami, w ostatniej minucie meczu, kiedy to nasi zachodni sąsiedzi dwukrotnie pokonali bramkarza z Antypodów, co śmiało można określić jedną z najbardziej szalonych końcówek meczu w historii hokeja.

Hokeistki Nowej Zelandii podczas zmagań w Londynie i Rio dwukrotnie były czwarte.

stick2hockey.com

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone