Rozgrywki seniorek i seniorówPoznański kwartet na czele tabeli Superligi

Po drugiej kolejce cztery drużyny ze stolicy Wielkopolski zajmują czołowe miejsca w tabeli Superligi. W I lidze z kolei liderem jest drużyna ze Śląska.

SUPERLIGA

Poznańscy kibice mieli w sobotę dylemat, czy wybrać się na hitowe spotkanie Grunwaldu z Pomorzaninem, czy na akademickie derby miasta. Ostatecznie ani jedni, ani drudzy się nie zawiedli – Wojskowi wygrali 4:2, na półmetku prowadząc tylko 1:0, natomiast na obiekcie Politechniki po zaciętym spotkaniu 6:3 triumfował AWF. Również Warta, która w tej kolejce jako jedyna poznańska ekipa grała poza swoim miastem, zwyciężyła w Rogowie 4:0. Emocje były również w Gnieźnie, gdzie Start zremisował z LKS-em Gąsawa 2:2, wygrywając dopiero w karnych zagrywkach 4:3. Taki układ wyników, w połączeniu z przesuniętym meczem pierwszej kolejki pomiędzy Startem a Pomorzaninem, daje cztery czołowe pozycje w tabeli ekipom poznańskim.

Wyniki:

WKS Grunwald Poznań – KS Pomorzanin Toruń 4:2 (1:0)
UKH Start 1954 Gniezno – LKS Gąsawa 2:2 (0:0), karne zagrywki 4:3
AZS Politechnika Poznańska – KS AZS AWF Poznań 3:6 (1:2)

I LIGA

Pierwsza stolica Polski stała się pierwszego dnia również stolicą karnych zagrywek. W meczu Stelli z Lipnem Stęszew również po czterech kwartach był remis (3:3), natomiast rozstrzygający o zwycięstwie element lepiej rozgrywali gospodarze, wygrywając 3:0. Na czele tabeli znajduje się HKS Siemanowiczanka, która w sobotę strzeliła w Skierniewicach cztery gole, nie tracąc żadnego. Druga ze śląskich drużyn, Ósemka Tarnowskie Góry, miała zgoła inne nastroje po swoim pierwszym domowym meczu w sezonie – przegrała 0:3 z MKS-em Środa Wlkp.

Wyniki:

UKHT Ósemka Tarnowskie Góry – MKS Środa Wielkopolska 0:3 (0:3)
KS Polonia Skierniewice – HKS Siemianowiczanka 0:4 (0:2)

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.