Rozgrywki seniorek i seniorówPoznańska siła na inaugurację

2020/09/07by Mateusz Gotz

 

Za nami niepełna pierwsza kolejka rozgrywek Mistrzostw Polski seniorów. Nie doszło do spotkania Pomorzanina Toruń ze Startem Gniezno. W pozostałych meczach bez niespodzianek, choć lekki zawód mogą odczuwać kibice z Gąsawy. Grała też I liga.

Trzy mecze hokejowej Superligi przyniosły 25 bramek, co daje dość wysoką średnią. Skrajnie różne emocje towarzyszą finalistom Terravita Pucharu Polski. Zdobywcy tytułu – AZS AWF Poznań, bardzo pewnie 7:2 pokonali Wartę Poznań, udowadniając swoją wysoką dyspozycję. Gdyby nie rozprężenie w końcówce, wygrana mogła być jeszcze wyższa.

Skrajnie inne nastroje panują w Gąsawie. Pomimo prowadzenia po trafieniu Marcina Strykowskiego to AZS Politechnika Poznańska dość nieoczekiwanie wygrała w Gąsawie różnicą trzech trafień, między innymi dzięki dwóm bramkom Macieja Trojanka.

Nie było niespodzianki w meczu Grunwaldu Poznań z LKS Rogowo. Mimo, że Mirosław Popiołek dał zespołowi z Pałuk prowadzenie, to Grunwald Poznań zwyciężył 9:2.

AZS-AWF Poznań – Warta Poznań 7:2

LKS Gąsawa – AZS Politechnika Poznańska 1:4

Grunwald PoznańLKS Gąsawa 9:2

Na zapleczu nie wiemy nic

Za nami także pierwsza kolejka I ligi seniorów. Zwyciężali gospodarze choć wnioski mogą być dwa. Duże ambicje wysokim zwycięstwem potwierdziła Stella Gniezno, a zespół ze Środy Wielkopolskiej pomimo dwubramkowej porażki w Siemianowicach, pokazał że może włączyć się do walki o najwyższe cele na tym szczeblu zmagań.

HKS Siemianowiczanka – MKS Środa Wielkopolska 4:2

Lipno Stęszew – Polonia Skierniewice 3:0

Stella GnieznoÓsemka Tarnowskie Góry 9:0

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone