Rozgrywki seniorek i seniorówPowiększona stawka MP kobiet

Polski Związek Hokeja na Trawie opublikował terminarz rozgrywek żeńskiej I ligi. Do zmagań o mistrzostwo Polski w sezonie 2020/2021 zgłosiło się sześć drużyn.

Ostatnimi czasy w mediach w kontekście żeńskiego hokeja na trawie w Polsce często pojawiały się wypowiedzi o zbyt skromnej obsadzie najważniejszych krajowych rozgrywek kobiet. W tym roku nie tylko nie ma obaw, czy zgłosi się dość drużyn, aby uruchamiać ligę, ale nawet w lidze wystąpi sześć drużyn. Do AZS-u Politechniki Poznańskiej, KS-u Hokej-Start Brzeziny, KS Rogowo i UKHT Ósemki Tarnowskie Góry dołączą UKS Orient II Łozina i LKS Gąsawa.

Paradoksalnie, zwiększenie liczby drużyn startujących w I lidze seniorek oznacza, że rozegranych zostanie mniej kolejek. Pierwotny terminarz, który zakładał zgłoszenie się tylko czterech ekip, obejmował podwójną rundę jesienną, na którą składałoby się sześć serii spotkań. Oficjalny terminarz, który opublikował PZHT, przewiduje tylko pięć kolejek. Nie ma jednak co ukrywać, że całe środowisko hokeja na trawie taka zmiana może tylko cieszyć.

 

fot.:

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone