Turnieje towarzyskiePomorzanin Toruń najlepszy w Rogowie

2020/12/14by Mateusz Gotz

W Rogowie rozegrano halową edycję Memoriału im. Klemensa Maciaszczyka, będącą wstępem do rozgrywek ligowych pod dachem. Najlepiej spisali się zawodnicy Pomorzanina Toruń, którzy odnieśli komplet zwycięstw.

W turnieju, rozgrywanym już po raz 53, wzięło udział trzech przedstawicieli hokejowej Superligi i drużyna z pierwszej ligi – Stella Gniezno. Spotkania, transmitowane w Internecie, przyniosły sporo emocji, a turniej był wyrównany, o czym świadczy bilans bramek wszystkich zespołów, jak również wyniki poszczególnych spotkań, w których rzadko kiedy pojawiał się zdecydowany zwycięzca.

Torunianie w swojej drodze do zwycięstwa pokonywali kolejno zespoły Startu Gniezno (7:6), Stelli Gniezno (12:5) oraz gospodarzy LKS Rogowo (7:5).

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano zawodnika Pomorzanina – Michała Raciniewskiego. Zespół z grodu Kopernika zasygnalizował tym samym wysoką formę przed zbliżającym się sezonem halowym, w którym będzie bronił tytułu najlepszej drużyny w kraju. – Turniej na pewno można uznać za udany. Dla nas była topierwsza okazja żeby się sprawdzić przed startem rozgrywek ligowych. Na pewno kolejne doświadczenie. Można było zgrać zespół i stosować różne warianty gry z zespołami, które grały w różnych systemach taktycznych – podsumował w krótkiej rozmowie z Prohokejem Michał Raciniewski.

 

Wyniki Memoriału Klemensa Maciaszczyka: 

Stella Gniezno – LKS Rogowo 7:4

Pomorzanin Toruń – Start Gniezno 7:6

Stella Gniezno- Pomorzanin Toruń 5:12

Start Gniezno – LKS Rogowo 11:8

Start GnieznoStella Gniezno 8:6

LKS Rogowo – Pomorzanin Toruń 5:7

Tabela: 

  1. Pomorzanin 9 26:16
  2. Start 6 25:21
  3. Stella 3 18:24
  4. Rogowo 0 17:25

 

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone