Rozgrywki seniorek i seniorówPolitechnika i Brzeziny na kursie do finału

Za nami już osiem z dziesięciu zaplanowanych kolejek I ligi seniorek. Wydaje się, że walka o mistrzostwo kraju ponownie rozstrzygnie się pomiędzy drużynami Politechniki Poznańskiej i Startu Brzeziny.

Dopiero w ten weekend udało się nadrobić ostatnie zaległości z jesieni – w sobotę Orient II Łozina pokonał na wyjeździe LKS Rogowo 2:0. Następnego dnia Na Niskich Łąkach LKS pojechał do Poznania, gdzie przegrał 1:7 z AZS-em Politechniką Poznańską. Porażkę odniosła też inna „ludowa” drużyna – LKS Gąsawa na własnym terenie uległa Hokejowi-Start Brzeziny 1:4. Z kolei Na Niskich Łąkach we Wrocławiu Orient wygrał 2:0 z Ósemką Tarnowskie Góry.

Ten układ wyników powoduje, że nadal na czele tabeli są Politechnika i Hokej-Start – z 20 punktami na koncie i trzema oczkami przewagi nad Orientem. Zespół z Łoziny ma zatem matematyczne szanse na włączenie się do walki o tytuł, jednak terminarz sprzyja liderkom – obie zmierzą się z Ósemką Tarnowskie Góry, która do tej pory wygrała tylko dwa mecze z outsiderem ligi z Rogowa. Decydujący będzie zapewne mecz ostatniej kolejki, w którym Orient podejmować będzie Politechnikę.

Tabela:
1. AZS Politechnika Poznańska 20 pkt.
2. KS Hokej-Start Brzeziny 20 pkt.
3. UKS Orient II Łozina 17 pkt.
4. LKS Gąsawa 9 pkt.
5. UKHT Ósemka Tarnowskie Góry 6 pkt.
6. LKS Rogowo 0 pkt.

fot. Wojciech Nowakowski/Prohokej.pl

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone