Rozgrywki młodzieżowePodwójny rewanż Swarka na Gąsawie

Pojedynki drużyn ze Swarzędza i Gąsawy były ozdobą finiszu halowego sezonu 2021 w kategoriach juniorskich. Po porażce w finale HMP juniorów Swarek wziął rewanż na Żółto-Czarnych zarówno wśród juniorek, jak i w finałowym turnieju rywalizacji juniorów młodszych.

Starcia Swarka z LKS-em należało spodziewać się w finale zmagań o halowe mistrzostwo Polski juniorek już po tym, jak obie te drużyny z pierwszych miejsc w swoich grupach awansowały do fazy play-off. Wygrana swarzędzanek 3:0 z AZS-em Politechniką Poznańską oraz LKS-u z Orientem II Łozina 4:3 potwierdziły te przypuszczenia na etapie półfinałów. Starcie finałowe nie zakończyło się po czterech kwartach – wynik 2:2 na tablicy hali poznańskiego AWF-u oznaczał konieczność rozegrania karnych zagrywek. W nich podopieczne Oriany Bratkowskiej zwyciężyły 3:2, biorąc rewanż za porażkę swoich kolegów tydzień wcześniej. Podium uzupełniły zawodniczki Politechniki, pokonując Orient II Łozina 3:4.

Finałowe starcie Swarka z LKS-em miało miejsce następnego dnia na terenie Żółto-Czarnych w finałowym turnieju juniorów młodszych. Obie drużyny do ostatniego spotkania przystąpiły z dwiema wygranymi, ale w finale swarzędzanie nie pozostawili wątpliwości, że należał im się końcowy triumf – pokonali zespół z Gąsawy 4:1 i zgarnęli kolejne złote medale. W starciu o brąz AZS AWF Poznań wygrał 4:3 z LUKS-em Jednyką Miasteczko Śląskie.