Rozgrywki młodzieżowePodwójne złoto Swarka

2020/03/12by Mateusz Gotz

Swarek Swarzędz to jeden z najbardziej nowocześnie prowadzonych polskich klubów hokejowych. Efekty wieloletniej pracy środowiska hokejowego spod Poznania można było podziwiać podczas finałów Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych i juniorów młodszych. Zespół ze Swarzędza sięgnął w tych rozgrywkach po podwójne złoto.

Rozgrywane w Siemianowicach Śląskich zmagania juniorów młodszych okazały się dla Wielkopolan bardzo szczęśliwe. Swarek Swarzędz przeszedł przez turniej finałowy jak burza, praktycznie w żadnym ze spotkań nie pozostawiając wątpliwości co do swojej sportowej wyższości w tym sezonie halowym. Gracze Swarka 46 razy pokonywali bramkarzy rywali, tracąc przy tym jedynie trzy gole. Srebrne medale wywalczyła drużyna Warty Poznań. Brąz powędrował do LKS Gąsawa.

W Poznaniu rywalizowały juniorki młodsze. Hokeistki ze Swarzędza również zwyciężyły bardzo pewnie. Zdobyły siedemnaście goli, tracąc jedynie jedno trafienie. Na podium znalazły się również drużyny Startu Brzeziny i Orient Łozina.

W emocjonalnym wpisie na Facebooku duży sukces zespołu ze Swarzędza skomentował były reprezentant Polski oraz jeden z motorów napędowych klubu, Krzysztof Witczak. – To już 9 lat bez orzełka na piersi. Dziewięć lat bez występów z reprezentacją narodową ale nie bez hokeja. Po wielu pracowitych latach w Swarku zdobywamy złoty medal Mistrzostw Polski. Gratuluję zawodnikom determinacji w dążeniu do celu,Maciejowi najlepszemu kierasowi na świecie, Mateuszowi za wkład, który daje zespołowi, Robertowi za perfekcyjne zarządzanie klubem, Renacie i wszystkim rodzicom za ogromne zaangażowanie i pomoc w budowie jakości zespołu. Bez was nie byłoby tego sukcesu – podkreślił wkład całej drużyny i środowiska hokeja w Swarzędzu Krzysztof Witczak.

MG / fot: zbiory klubu

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

[adrotate banner="3"]
[adrotate banner=”3″]

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone