Rozgrywki reprezentacyjnePodium wciąż w zasięgu

Porażką ze Szkocją polskie laskarki rozpoczęły drugi dzień Halowych Mistrzostw Europy dywizji II. Wieczorna wygrana z Chorwatkami dała jednak jeszcze podopiecznym Macieja Wrzesińskiego nadzieję na podium turnieju.

Szkotkom prowadzenie w meczu dała bramka Rachael Mack, a wynik na 2:0 podwyższyła Sarah Jamieson. Kontaktowe trafienie zanotowała Amelia Katerla, jednak w czwartej kwarcie padły kolejne gole – najpierw Emily Dark wykorzystała krótki róg, później Magdalena Zagajska zmniejszyła stratę Polek, na co znów Jessica Ross odpowiedziała bramką na 4:2. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Biało-Czerwonych 3:4, a rozmiary porażki zmniejszyła ponownie Zagajska.

Mecz z gospodyniami przebiegał już po myśli Polek. Gole Amelii Katerli, Pauli Sławińsiej i (ponownie w ostatniej minucie) Magadaleny Zagajskiej dały naszej drużynie zwycięstwo 3:0, podtrzymujące szanse na zajęcie miejsca na podium zawodów w Sveti Ivan Zelinie.

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

[adrotate banner="3"]
[adrotate banner=”3″]

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.