Rozgrywki młodzieżoweOrient II Łozina z drugim miejscem w kraju

2020/07/06by Mateusz Gotz

Finał MP Juniorek był dla drużyny Orientu II Łozina bardzo ważnym wydarzeniem. Pomimo porażki w meczu finałowym z LKS Gąsawa, zawodniczki z Łoziny i tak świętowały bardzo duży sukces.

Mecz finałowy z LKS Gąsawa był bardzo zaciętym pojedynkiem prowadzonym w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Zawodniczki obu drużyn oprócz trudów meczu, stresu musiały również zmierzyć się z wysoką temperaturą. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, akcje toczyły się pod obiema bramkami.

Mieliśmy swoje sytuacje, ale nie udało się nam pokonać bramkarki LKS – relacjonował Prezes Orientu, Roman Woźnica. Trzecia kwarta była dla drużyny UKS Orient II bardzo udana, po znakomitej akcji całego zespołu i kapitalnym strzale Natalii Dejneka gospodarze objęli prowadzenie w meczu, utrzymane do czwartej kwarty, kiedy to w 49. minucie padło wyrównanie. Do końca meczu toczyła się jeszcze bitwa o zwycięstwo w finale, ale wynik meczu nie uległ już zmianie.

Remis i o tytule mistrzowskim musiały zadecydować karne zagrywki. Zgodnie z regulaminem do ostatecznego starcia każdy trener desygnował po pięć zawodniczek. Wojnę nerwów wygrała drużyna z Gąsawy wygrywając w zagrywkach karnych 2:4

– Wspaniały mecz walki, zacięty i pełen dramaturgii tym razem dla nas nie zakończył się szczęśliwie, ale mamy Wicemistrzostwo Polski i jesteśmy niezwykle dumni z naszej srebrnej drużyny – przyznał Prezes Woźnica.

Bramki:

UKS Orient II Łozina: Natalia Dejneka – 42 minuta

LKS Gąsawa: Aleksandra Kranz – 49 minuta

Składy drużyn:

UKS Orient II Łozina:

Nowak, Karolak- Broda, Pietrzak, Wypart, Szturyło, Kikut, Rudkiewicz, Dejneka,Kucharska Gabriela, Zmudzińska, Golińczak, Kucharska Aleksandra (K), Kucharska Julia

Trener: Joanna Mika

LKS Gąsawa:

Janowska- Kranz, Strzyż, Hyla, Strzemkowska, Zielińska, Janicka, Mazana, Strykowska, Konieczna, Koc, Banasik, Balcerzak (K), Kuczma, Jakubowicz, Wendland

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

[adrotate banner="3"]
[adrotate banner=”3″]

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.