Rozgrywki seniorek i seniorówOdmienne nastroje poznańskich AZS-ów. AWF mistrzem, Politechnika spada

Triumfem AZS-u AWF Poznań zakończyła się rywalizacja w halowym sezonie 2021 Hokej Superligi. Srebro świętować mogła inna poznańska drużyna, Grunwald, zaś brąz trafił do Pomorzanina Toruń. Łyżką dziegciu w beczce miodu stolicy Wielkopolski jest spadek Politechniki.

Ze względu na zawieszenie rozgrywek z powodu pandemicznych obostrzeń, w tym sezonie nie rozgrywano fazy play-off. Mimo to ostatni mecz sezonu, co więcej, z przełożonej, trzeciej kolejki, decydował o mistrzostwie. Wygrana AZS-u AWF nad Pomorzaninem dała akademikom złote medale, natomiast Grunwald, który po wygranej 18:9 z LKS-em Gąsawa w niedzielnym starciu liczył na remis, mógł cieszyć się „jedynie” z wicemistrzostwa. Podium uzupełnił Pomorzanin. Derbowy remis 4:4 z Wartą nie urządził natomiast AZS-u Politechniki – ze stratą dwóch punktów do LKS-u Rogowo spadł do I ligi.

Skład przyszłorocznej Superligi halowej uzupełnia Stella Gniezno, która wygrała rozgrywki na zapleczu krajowej elity, natomiast po barażowej wygranej 7:4 z Bałaganami Rustico Łubianką LKS Rogowo zachowuje miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone