Hokej na ŚwiecieRozgrywki reprezentacyjneNajbardziej polski zespół Bundesligi

2020/07/02by Mateusz Gotz

Zespół Rüsselsheimer RK to najbardziej polska drużyna niemieckiej Bundesligi kobiet. W nadchodzącym sezonie zespół trenowany przez Christiana Zimmermanna będzie miał w składzie trzy reprezentantki kraju.

Pod koniec czerwca zespół Rüsselsheimer RK udał się na krótki odpoczynek, po którym hokeistki rozpoczną przygotowania do zbliżającego się sezonu. Przerwany przez koronawirusa sezon, spowodował, że drużyna mogła odbyć dość długie i nieco nietypowe przygotowania, rozpoczęte praktycznie w połowie stycznia. Jak twierdzi trener Zimmermann, ma to odzwierciedlenie w wysokiej formie atletycznej i technicznej zawodniczek.Pandemia spowodowała, że treningi odbywały się indywidualnie, przez Internet, jednak nie wpłynęło to źle na hokeistki.

Drużyna ma w planach treningi i sparingi boiskowe. Zespół odbędzie krótkie zgrupowanie w Gąsawie, gdzie będzie miał okazję do rozegrania meczów sparingowych z reprezentacją Polski do lat 21. Christian Zimmermann, będący jednocześnie trenerem współpracującym kadry do lat 21 będzie mógł podczas jednego zgrupowania, konsultować i doradzać obu drużynom.

Warto przypomnieć, że do Viktorii Zimmermann i Sandry Tatarczuk dołączy w nadchodzącym sezonie Martyna Wypijewska, o czym informowaliśmy w wywiadzie z hokeistką KS Rogowo, który możecie znaleźć tutaj. Wszystkie Polki powinny wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie zespołu, którego celem, jak przyznaje w rozmowie z Prohokejem Christian Zimmermann, będzie utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek w Niemczech.

Obecność trzech hokeistek w składzie zespołu Bundesligi, to także dobra wiadomość dla trenera kadry seniorek, Macieja Wrzesińskiego, który może liczyć na regularną obecność biało-czerwonych w meczach rozgrywanych na najwyższym poziomie. Sandra Tatarczuk i Martyna Wypijewska znalazły się w gronie dwudziestu zawodniczek, powołanych przez szkoleniowca na zgrupowanie kadry w Wałczu, w dniach 6-11 lipca. Pełną listę powołanych hokeistek można znaleźć tutaj.

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

[adrotate banner="3"]
[adrotate banner=”3″]

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone