Rozgrywki młodzieżoweMocny początek MP juniorek

W sobotę zainaugurowano rozgrywki mistrzostw Polski juniorek. Dwa z czterech spotkań zakończyły się wysokimi wynikami, ale kibice mieli okazję obejrzeć też pierwszą w sezonie serię karnych zagrywek.

Najwięcej bramek padło w Poznaniu. Na swoim boisku przy ul. Przystań 1 AZS Politechnika Poznańska rozgromiła RKS Lech 12:0. Niewiele niższy wynik widniał na tablicy wyników w Gąsawie, gdzie w rywalizacji dwóch LKS-ów gospodynie pokonały zespół z Rogowa 11:0. Do zera wyjazdowe spotkanie przegrał też swarzędzki Swarek, który w Brzezinach stracił trzy gole. Najwięcej emocji przyniósł mecz we Wrocławiu – UKS Orient II Łozina i UKHT Ósemka Tarnowskie Góry po podstawowym czasie gry remisowały 3:3. W serii karnych zagrywek lepsze okazały się gospodynie, wygrywając 5:3.

W kolejnej kolejce zespoły z Rogowa i Rypina będą miały okazję do rehabilitacji, bowiem zmierzą się ze sobą na boisku LKS-u. Ciekawie zapowiada się także pojedynek ubiegłorocznych mistrzyń z wicemistrzyniami, w którym LKS Gąsawa gościć będzie zespół z Łozin. W derbach aglomeracji poznańskiej Swarek podejmować będzie AZS Politechnikę, natomiast wyjazd na Śląsk, do Tarnowskich Gór czeka zespół z Brzezin.

Wyniki:

AZS Politechnika Poznańska – RKS Lech 12:0 (6:0)

LKS Gąsawa – LKS Rogowo 11:0 (5:0)

KS Hokej-Start Brzeziny – UKS SP 5 Swarek Swarzędz 3:0 (0:0)

UKS Orient II Łozina – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry 3:3 (2:0), karne zagrywki 5:3

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone