Rozgrywki młodzieżoweMłodziczki Swarka z Pucharem Polski

Rośnie kolekcja trofeów Swarka Swarzędz. Na konto klubu, który dominuje w rozgrywkach juniorskich, trafił Puchar Polski młodziczek.

W fazie grupowej turnieju w Rogowie Swarek pokonał UKS Orlęta Sosnowiec 1:0, a z LKS-em Gąsawa bezbramkowo zremisował. W drugiej grupie Orient II Łozina zwyciężył 9:4 z Pomorzaninem Toruń i 5:2 z gospodyniami, które jednak dzięki wygranej 5:4 z „Pomorkiem” awansowały do półfinału. W nim jednak uległy 1:3 Swarkowi i pozostał im mecz o brąz z Gąsawą. Po porażce 0:1 z Orientem Żółto-Czarne pokonały 3:2 rogowianki, stając na najniższym stopniu podium. W finale pomiędzy klubami z Łoziny i Swarzędza górą były podopieczne Oriany Bratkowskiej, które wygrały 5:2.

Kończącą sezon halowy rywalizację młodzików i młodziczek Swarek rozpoczął „z wysokiego C”. Tydzień wcześniej drużyna chłopców zdobyła mistrzostwo Wielkopolski, pokonując w finale klubowe koleżanki. W najbliższy drużyny ze Swarzędza będą faworytami rywalizacji o mistrzostwo kraju, a na koniec marca chłopcy powalczą o powtórzenie niedzielnego sukcesu drużyny dziewczęcej w Pucharze Polski.

 

fot: Wojciech Nowakowski

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone