Rozgrywki reprezentacyjneZ życia związkuMistrzostwa Europy w nowym terminie

2020/05/14by Mateusz Gotz

Europejska Federacja Hokeja na Trawie podała nowy termin ME grupy „B”, które w 2021 roku odbędą się w Gnieźnie. Ze względu na koronawirusa turniej odbędzie się 2 tygodnie później.

Pod koniec marca władze EHF zdecydowały, że przyszłoroczne Mistrzostwa Europy drugiej dywizji zostaną rozegrane od 1 do 7 sierpnia w Gnieźnie. Jednak ze względu na epidemię koronawirusa EHF w porozumieniu z Polskim Związkiem Hokeja na Trawie zdecydował się zmienić termin wydarzenia. Ostatecznie Mistrzostwa Europy grupy B w Gnieźnie odbędą się dwa tygodnie później – od 15 do 21 sierpnia 2021 roku. Weźmie w nich udział osiem zespołów: Austria, Chorwacja, Irlandia, Włochy, Szwajcaria, Szkocja, Ukraina oraz Polska. Dwie najlepsze drużyny awansują do „elity”, a zespoły z miejsc 7-8 spadną do niższej dywizji. Polaków czeka niełatwe zadanie, gdyż turniej zapowiada się na bardzo wyrównany. Austriacy, Irlandczycy, Włosi, Szkoci i być może także Ukraińcy mają apetyt na walkę o awans do grupy „A”.

– Ta decyzja została podjęta również w porozumieniu z zawodnikami i klubami. Chcieliśmy zapewnić hokeistom powrót do swoich klubów przed rozpoczęciem zmagań ligowych – mówi prezydent EHF Marijke Fleuren.

Areną zmagań będzie stadion im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie. To jeden z najlepszych obiektów w naszym kraju. W 2015 roku boisko zostało oddane do użytku po modernizacji – wymianie nawierzchni. Trzy lata później w Gnieźnie odbył się turniej eliminacyjny Hockey World Series. Turniej był pierwszym etapem kwalifikacji do IO w Tokio. Polacy przebrnęli przez ten etap rozgrywek bez straty bramki, zajmując pierwsze miejsce, jedynie w ostatniej potyczce z Włochami napotykając na większy opór (mecz zakończono bezbramkowym remisem).

– Cieszę się, że kolejna międzynarodowa impreza odbędzie się w Gnieźnie, pięknym i historycznym mieście. Mam nadzieję, że przesunięcie terminu pozwoli wszystkim drużynom na odpowiednie przygotowanie do turnieju. PZHT oraz lokalni organizatorzy czekają na przyjęcie zespołów w Polsce – mówi prezes PZHT Jacek Sobolewski.

O wejście do „elity” powalczy również reprezentacja Polski kobiet. Biało-czerwone zagrają w tym samym terminie w Mistrzostwach Europy gr. B w Pradze. W imprezie wezmą udział: Austriaczki, Białorusinki, Francuzki, Litwinki, Rosjanki, Walijki, Czeszki oraz Polki.

Ostatni duży międzynarodowy turniej, jaki rozgrywano w Gnieźnie – Hockey Series Open.

Inf. prasowa / inf. własna

 

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone