Rozgrywki reprezentacyjneMistrzostwa Europy w 2023 w Mönchengladbach

Niemieckie Mönchengladbach będzie gospodarzem mistrzostw Europy w 2023 roku. Mecze odbywać się będą na stadionie Warsteiner HockeyPark.

To niepierwsza impreza hokejowa, która w najbliższych latach odbędzie się u naszych zachodnich sąsiadów. W 2022 roku w Hamburgu rozegrane zostaną halowe mistrzostwa Europy, a w 2023 w Berlinie Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, w których zadebiutuje hokej na trawie. Samo Mönchengladbach w XXI wieku już kilkukrotnie gościło najlepszych laskarzy i laskarki świata – w 2006 roku odbyły się tutaj mistrzostwa świata, dwa lata później Champions Trophy kobiet, które powróciło wraz z męskim turniejem dwa lata później, a w 2011 roku goszczono tu mistrzostwa Europy. Swój czempionat rozegrali tu także juniorzy – w 2013 roku na otwartym osiem lat wcześniej stadionie odbyły się młodzieżowe mistrzostwa świata.

W walce o prawo organizacji mistrzostw Europy w 2023 roku Niemcy pokonali ofertę federacji belgijskiej. Jako gospodarze nasi zachodni sąsiedzi mają zagwarantowany start w czempionacie. Dołączą do nich również medaliści przyszłorocznych mistrzostw w Amstelveen, a także zwycięzcy czterech turniejów kwalifikacyjnych, które odbędą się w sierpniu 2022 roku. Udział w mistrzostwach w Mönchengladbach jest najprostszą drogą do uzyskania kwalifikacji olimpijskiej na igrzyska w Paryżu – tradycyjnie prawo walki na olimpijskich arenach uzyskują mistrzowie kontynentów, natomiast kolejne drużyny z mistrzostw będą mogły liczyć na grę w światowych turniejach kwalifikacyjnych.

 

fot.: Thalan, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Komentarze

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, pasjonat mało popularnych dyscyplin olimpijskich, curler-amator, poliglota, rojalista-realista

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone