Rozgrywki seniorek i seniorówWywiadyMichał Wachowiak: nowy podział rozgrywek ma sens

2020/09/17by Mateusz Gotz

Warta Poznań po nieudanym początku hokejowej Superligi w drugiej kolejce odbiła się, pokonując zespół LKS Rogowo. O tegorocznych aspiracjach drużyny rozmawialiśmy z jej zawodnikiem – Michałem Wachowiakiem.

– W drużynie Warty po pierwszej niezbyt udanej kolejce nastąpiło odbicie i wygraliście dość pewnie z zespołem Rogowa. Co poprawiliście od pierwszego spotkania?

– Na pewno podeszliśmy do tego spotkania w pełni skoncentrowani i zmobilizowani. Chcieliśmy uniknąć łatwo traconych bramek i dłużej prowadzić grę. Udało się zachować czyste konto co bardzo cieszy, a i w ataku było już lepiej dzięki czemu zdobyliśmy cztery bramki.

–  Nie tak dawno rozmawiałem z  Twoim klubowym kolegą – Marcinem Marianowskim. Potwierdzasz jego stwierdzenie, że celujecie w tym roku w medal MP seniorów?

– Tak, zgadzam się. Naszym celem ponownie jest zdobycie medalu Mistrzostw Polski. Dodatkowym celem jest jak najlepszy wynik podczas pucharu Eurohockey Club Challenge I , który został odwołany w tym roku, a na który udamy się  w maju 2021.

– Jak ocenisz sytuację organizacji poziomu rozgrywek w kraju na przestrzeni ostatniego roku. Czy Superliga zyskała na atrakcyjności w porównaniu do poprzedniej formuły?

– Uważam, że nowy podział rozgrywek ma sens co pokazała tabela po rundzie jesiennej poprzedniego sezonu. Szkoda, że nie udało się dokończyć rozgrywek w normalnej formule. Duży plus to transmisja spotkań w internecie oraz magazyn hokej Superligi.

– Jak Twoim zdaniem będzie wyglądała kolejność MP seniorów po zakończonym sezonie?

–  Na to pytanie wolałbym nie odpowiadać

 

fot: materiały zawodnika

 

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone