Rozgrywki seniorek i seniorówWywiadyMarcin Lewartowski: jestem przekonany, że forma naszej drużyny będzie rosła

2020/10/05by Mateusz Gotz

Marcin Lewartowski to jeden z najskuteczniejszych zawodników zaplecza hokejowej Superligi. Zapraszamy do krótkiej rozmowy z hokeistą gnieźnieńskiej Stelli.

– Inauguracja rozgrywek I ligi w wykonaniu Stelli Gniezno wypadła obiecująco. 3 mecze, 2 wygrane za pełną pulę i jedna po karnych zagrywkach. Z kim do tej pory grało się Wam najciężej?

– W każdym meczu trzeba było walczyć o zwycięstwo od pierwszej do ostatniej minuty a na pewno najwięcej problemów mieliśmy z Lipnem Stęszew gdzie od samego początku mecz nie układał nam się po naszej myśli i do samego końca mecz był bardzo nerwowy. Dopiero w karnych zagrywkach pokazaliśmy kto jest lepszy.

– W ostatniej serii spotkań (wywiad przeprowadzono przed porażką Stelli z MKS Środa Wielkopolska – przyp. red.) odnotowaliście bardzo cenne zwycięstwo wyjazdowe z Siemianowiczanką, także przymierzaną do walki o awans do Superligi. Teraz będzie z górki?

– Jestem przekonany, że nikt tanio skóry nie sprzeda w walce o rozgrywki Superligi. Wygraliśmy mecz na trudnym terenie, ale jeszcze czeka nas dużo takich ciężkich meczy. To jest dopiero początek ligi, a jestem przekonany, że forma naszej drużyny będzie rosła.

– Mieliście okazję do występów w Pucharze Polski, często sparujecie z zespołami Superligi. W obecnym składzie poradzili byście sobie na wyższym szczeblu rozgrywkowym?

– Bardzo często sparujemy, czy to z drużyną Startu Gniezno, czy LKS Rogowo i na pewno ciężko powiedzieć, czy poradzilibyśmy sobie na wyższym szczeblu. Rozgrywanie sparingów to nie to samo, co mecz, ale pokazaliśmy w dwóch meczach na Pucharach, że dużo nam nie brakowało do drużyn, z którymi graliśmy.

– Sam dobrze zacząłeś rozgrywki. Masz na swoim koncie 4 gole z 14 zdobytych przez Stellę. W ile trafień celujesz do końca sezonu?

– Celujemy z drużyną  w Superligę.

 

fot. Wojciech Nowakowski/Prohokej.pl

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone