ProhokejRozgrywki seniorek i seniorówWywiadyMaciej Wejerowski: cała drużyna solidnie przepracowała ostatni czas

2020/06/25by Mateusz Gotz

Maciej Wejerowski i jego Start Gniezno, bardzo pozytywnie zaskoczyli obserwatorów pierwszego weekendu rozgrywek Pucharu Polski. Wygrana nad Pomorzaninem Toruń i minimalna porażka z Grunwaldem Poznań, spowodowały że skazywany na porażkę w „grupie śmierci” Start Gniezno zaczął liczyć się w walce o najwyższe cele. O ostatnim turnieju i źródłach dobrej formy hokeistów z Gniezna rozmawialiśmy z jednym z czołowych graczy Startu – Maciejem Wejerowskim.

– Rozgrywki Pucharu Polski ruszyły pełną parą. Start Gniezno był jedną z największych niespodzianek tych zmagań. Co przyczyniło się do tak dobrej postawy zespołu?

– Ciężka praca i jeszcze raz ciężka praca. Cały zespół był „głodny gry” po tak długiej przerwie, spowodowanej pandemią więc gdy tylko dowiedzieliśmy się o organizacji Pucharu Polski wiedzieliśmy, że chcemy wypaść tam jak najlepiej. Cała drużyna było ogromnie zmobilizowana co przełożyło się na efekt w postaci dobrych wyników z topowymi markami hokejowymi w kraju.

– Wyrównana (i zwycięska walka) z Pomorzaninem oraz niewielka porażka z Grunwaldem, na pewno wzbudziły uznanie środowiska hokejowego. Czy w sezonie ligowym zamierzacie podtrzymać formę? Jakie są szansę, że będziemy mieli trzy drużyny, walczące w lidze o najwyższe cele?

– Fakt, naszą grą w meczach grupowych sprawiliśmy ogromną niespodziankę jak widać nie tylko swoim fanom. W końcu Pomorzanin i Grunwald to drużyny, które w ostatnich latach zdominowały rozgrywki ligowe. Oczywiście, że chcielibyśmy podtrzymać taką formę i nadal będziemy ciężko trenować by w nowych rozgrywkach Superligi rywalizować o najwyższe cele. Mamy młodą i ambitną drużynę, głodną sukcesu. Każdy z nas wie o co gra i co możemy osiągnąć jeśli tylko na to zapracujemy. „Start Gniezno na pierwszym miejscu w tabeli ? Cóż to było by coś”.

– Jak oceniasz swoją obecną formę? Twoje nazwisko na liście strzelców pokazuje, że chyba rzetelnie przepracowałeś okres pandemii?

– Kiedy tylko mogliśmy wejść z powrotem na boisko od razu zaczęliśmy przygotowania „z grubej rury”. Cała drużyna solidnie przepracowała ostatni czas i jak widać przyniosło to efekt. Moje bramki to zasługa całego zespołu, ja tylko wykańczam dobrze przeprowadzane ataki.

– Jak kształtują się Twoje sportowe cele na najbliższe miesiące?

– Przede wszystkim chcę dalej ciężko trenować z zespołem aby jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu.

Fot: Wojciech Nowakowski

 

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone