Rozgrywki seniorek i seniorówŁozina przed inauguracją w seniorkach

2020/08/11by Mateusz Gotz

W nadchodzącym sezonie MP seniorek, rozgrywki ligowe obejmą aż sześć drużyn, co na polskie warunki jest liczbą bardzo optymistyczną. Swoje debiuty w zmaganiach seniorek odnotują zespoły LKS Gąsawa i Orient II Łozina. Jak zespół z Łoziny nastawia się na nadchodzący sezon?

Zespół z Łoziny swoje mecze będzie rozgrywał na stadionie „Oławka” we Wrocławiu, mieszczącym się na Niskich Łąkach 8. Trzonem zespołu będzie zespół wicemistrzyń Polki juniorek, wzmocniony kilkoma doświadczonymi nazwiskami, zawodniczek występujących wcześniej w Politechnice Poznań czy Polonii Wrocław. W bramce Orientu stanie doświadczona Alicja Blaszkiewicz. Poza juniorkami w zespole znajdą się również Sylwia Paszkowska, Karolina Wójcik, Sylwia Zataj, Justyna Piechnik, Renata Basińska, Aneta Repska, Anna Kudra i  Paula Pelikan. – Jesteśmy bardzo zaskoczeni ponieważ chęć gry wyraziło około dwudziestu zawodniczek spoza grupy juniorek starszych. Teraz odbywają się treningi i weryfikacja zespołu, ale mamy rywalizację, co ważne. Kadra będzie liczyła 22-25 zawodniczek – obrazuje przygotowania do sezonu Prezes klubu – Roman Woźnica.

Sztab szkoleniowy drużyny stworzą Alicja Blaszkiewicz, Aleksandra Kucharska i Roman Woźnica. – Zdajemy sobie sprawę, że w tak bardzo krótkim czasie zbudowanie zespołu jest wielkim wyzwaniem, a co dopiero start w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Wiemy, że nie będzie łatwo i że czeka nas mnóstwo pracy zarówno na treningach jak i organizacyjnie. Przychylność władz gminy Długołęka, jak również PZHT, są dla nas ważnym motorem do działania – dodaje Prezes Woźnica.

Drużyna stawia przed sobą wysokie cele, bo za takie należy uznawać walkę w pierwszej czwórce rozgrywek seniorek. Tradycyjnie faworytkami wydają się być zawodniczki z Poznania i Brzezin, jednak nie jest powiedziane, że nadchodzący sezon nie przyniesie niespodzianek, być może w wykonaniu zespołu z Łoziny?

Zdjęcie z fanpage Orient II Łozina

 

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone