Rozgrywki seniorek i seniorówWywiadyKrystian Makowski: jestem przekonany, że tytuł Mistrza Polski wróci do Torunia

2020/10/09by Mateusz Gotz

Krystian Makowski jest po dotychczas rozegranych meczach hokejowej Superligi lideruje wraz z klubowym kolegą klasyfikacji strzelców, potwierdzając wysoką formę. Zapraszamy do rozmowy z jednym z czołowych graczy Pomorzanina Toruń.

– Za nami już kilka kolejek spotkań hokejowej Superligi. Rozkręcacie się z meczu na mecz i jesteście wiceliderem, za niepokonanym Grunwaldem Poznań. Ugryziecie w tym sezonie mistrzów?

– Tak jak zauważyłeś z meczu na mecz gramy lepiej i to bardzo cieszy. Grunwald to bardzo dobra drużyna ale jestem przekonany, że w tym sezonie tytuł mistrza Polski wróci do Torunia.

– Ktoś poza Wami i Grunwaldem może włączyć się w Twojej opinii do walki  o MP? Swoją dyspozycję z Pucharu Polski potwierdza Start Gniezno

– W mojej opinii jest tylko jedna drużyna, która realnie może włączyć się do walki o MP. Jest to AZS AWF Poznań. W ostatni weekend zagrali bardzo dobre spotkanie przeciwko Wojskowym, potwierdzając, że nikomu nie będzie łatwo z nimi wygrać.

– Dzięki meczom z zespołami z Pałuk, szczególnie z Rogowem, Wasz dorobek bramkowy wygląda imponująco. Wraz z kolegą z drużyny – Wojciechem Rutkowskim – przewodzicie klasyfikacji. Taka wewnętrzna rywalizacja nakręca drużynę?

– Porównując tabele po rundzie zasadniczej poprzedniego sezonu, to już w tym momencie mamy więc strzelonych bramek, więc wygląda to naprawdę imponująco. Jeżeli ktoś oglądał nasze ostatnie mecze to wie, że nie ma żadnej wewnętrznej rywalizacji. Nie pamiętam sezonu, w którym graliśmy tak zespołowo. Na listę strzelców wpisali się już prawie wszyscy i oby tak dalej.

– Nie wiem czy śledzisz zmagania, ale walka dawno nie była tak wyrównana. Kogo z drugiej  ligi widziałbyś najchętniej za rok w Superlidze?

– Oczywiście, że śledzę! Wygląda to bardzo ciekawie i do ostatniego meczu nie będzie wiadomo kto awansuje. Jednak myślę, że największe szanse ma Stella Gniezno , przedsezonowe wzmocnienia w decydujących meczach okażą się strzałem w dziesiątkę.

– Grając w rozgrywkach nie da się uniknąć tematu koronawirusa – badań, zachorowań, pandemii – uważasz, że rozgrywki uda się rozegrać w normalnym trybie?

– Nie lubię gdybać, więc na ten temat nie ma co rozmawiać. Widzimy co się dzieje i wszystko może się wydarzyć. 

fot: Fanpage Pomorzanina Toruń

Komentarze

Mateusz Gotz

Pasjonat hokeja, który w hokeja zaczął grać bardzo późno z marnymi efektami. Sokół Warszawa, Lipno Stęszew. Twórca największego portalu o hokeju na trawie w Polsce czyli... Prohokej.pl.

REKLAMA

Komentarze

o Prohokej

Prohokej.pl logo

Prohokej.pl to pierwszy portal na temat hokeja na Trawie w Polsce, który sukcesy świecił na początku XXI wieku. Po kilku latach przerwy wracamy w nowej odsłonie, aby popularyzować nad Wisłą tę piękna dyscyplinę sportu.

REKLAMA

Prohokej © 2020. Wszelkie prawa zastrzerzone